
Zadnja sobota v juniju je v Dravogradu minila v znamenju kulinarike. Kolesarski most čez reko Dravo so namreč zasedli food trucki, ki so poskrbeli za kulinarično razvajanje. Kljub visokim temperaturam je dogodek privabil kar nekaj obiskovalcev od blizu in daleč, organizatorji pa že napovedujejo še eno avgustovsko izvedbo.
Leta 2023 so člani Kulturnega in umetniškega društva (KUD) COREoška na kolesarskem mostu čez reko Dravo prvič organizirali street food festival z imenom Most okusov. V društvu, ki ga sestavljajo predvsem mladi domačini, so menili, da mesto in Koroška nasploh potrebuje več raznolikih dogodkov kot je ta. Dogodek so takrat ustvarili v želji, da bi prebudili mesto, pretekle tri edicije pa so pokazale, da se je dogodek dobro prijel in da so ljudje željni takšnih dogodkov. Letošnja, že četrta edicija je bila nekoliko sodobnejša, saj so se organizatorji odločili za food truck izvedbo. "Tokrat smo se odločili za malce modernejšo izvedbo, povabili pa smo osem gostincev," je pojasnil Marsel Ružman, predsednik KUD COREoška. Za kulinarično razvajanje so letos skrbeli BOOTL'S Burgers, Skunk Urban Kitchen, Food Point, Vafl, Sam Churros, MangoTree, Rajko kokice in JJHaus. So pa dogodek letos spremljale visoke temperature, zato je bil tudi obisk temu primeren. "Pri organizaciji dogodkov je vedno tako. Vreme je dejavnik, na katerega na žalost nimamo vpliva. Letošnjo edicijo spremlja vročinski val. Upam pa, da bodo kljub vsemu vsi zadovoljni. Poskrbeli smo za senco in ohladitev," je dejal Ružman. Vsako leto poskrbijo tudi za najmlajše in priskrbijo igrala. "Res smo skušali poskrbeti za vse - mlade, tiste nekoliko starejše in tudi mlade po srcu," je dejal predsednik društva.


KUD COREoška že vsa leta pri organizaciji Mosta okusov sodeluje tudi z Občino Dravograd in Javnim zavodom Dravit. "V veliko pomoč so nam predvsem pri birokratski zadevah in pridobivanju dovoljenj," je izpostavil Ružman in dodal, da so mu v veliko pomoč predvsem najaktivnejši člani društva, brez katerih bi težko organiziral takšne dogodke. Člani društva dogodke namreč organizirajo na prostovoljni bazi. "Že pet let z društvom skušamo v občino pripeljati nove, sveže dogodke. Res sem ponosen na društvo, da smo aktivni, se dobivamo in še nismo obupali," je poudaril. "Ne smemo pa pozabiti niti na gasilce, ki vsako leto skrbijo za varnost," je še dodal.


"V teh letih smo z društvom videli, da med ljudmi obstaja zanimanje za takšne dogodke. Prva leta je bil Most okusov res uspešen, nad našimi pričakovanji, presenetilo nas je v pozitivnem smislu. Takšne dogodke bomo skušali obdržati, da bodo tradicionalni," je dejal Ružman. Dogodkov v organizaciji KUD COREoška pa za letos še ni konec. Konec avgusta, natančneje 29. avgusta bodo namreč organizirali še en Most okusov. Takrat bodo v ospredje stopili predvsem lokalni ponudniki. "Takrat bomo izvedli tisto bolj tradicionalno verzijo, ki smo je vsi vajeni. Mislim, da je prav, da se domačinom in obiskovalcem od drugod pokažejo tudi lokalni ponudniki," razmišlja predsednik društva. "Bomo videli, kako se bo obneslo to, da imamo v enem letu dva termina," je še dodal. Septembra načrtujejo, da bodo zopet izvedli Libeliške igre, ki so jih lani prvič izvedli na koruznem polju v Libeličah pri Dulerju. Da je bil dogodek takrat dobro obiskan, zato si tudi letos obetajo dober obisk.


Brina Kerič





