
Ker je v ozračju precej vlage, je že v teh dneh toplotna obremenitev velika, hkrati pa vlažno in pregreto ozračje ustvarja ugodne pogoje za nastanek neviht, pravijo na Arso. Predvsem popoldne in zvečer se bodo vročinske nevihte še pojavljale do srede, ko bodo že manj verjetne.
Od četrtka do nedelje nato pričakujejo obdobje suhe vročine, saj bo nad nami sicer vroč, a precej bolj suh zrak. To pomeni, da bodo jutra lahko za spoznanje bolj sveža, popoldnevi pa vse bolj vroči.
V drugi polovici tedna bo tako najvišja dnevna temperatura na Primorskem presegala 35 °C, pa tudi drugod po državi ne bo bistveno manj vroče. Stopnjo vremenskih opozoril bodo na Arso zato po pričakovanju morali zaostrovati, so objavili na omrežju X.











