Podrobnosti iskanja: Kako so na Hrvaškem izsledili pogrešane najstnike, ki so se na supih oddaljili od obale

M.R.
18.07.2022 09:57

Včeraj zvečer so ob obali pri Omišu iskali tri najstnike, ki so neznano kam odšli na supih. Hrvaške policiste so o pogrešanih mladoletnikih obvestili okoli 22. ure.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Najstnike so iskali na območju Rogoznice
Andrej Petelinšek

Ker se je v času, ko najstnikov iz Češke, starih 14 in 15 let, ni bilo nazaj, burja precej okrepila, so aktivirali širšo iskalno akcijo, v kateri so sodelovali tudi splitska kapetanija in letalska enota splitske policije, pa tudi pripadniki hrvaške gorske reševalne službe. Iskali so jih tudi lokalni prebivalci s svojimi čolni.

Od obale so se oddaljili na supih, nihče pa ni vedel, kam so odšli. Policija je aktivirala tudi kolege z Brača, saj se ta nahaja neposredno nasproti obale Rogoznice.

Malo po polnoči so jih našli gasilci, ki so pregledovali okolico mesta Pučišće. Prepeljali so jih v zdravstveni dom v Omišu, kjer so opravili preventivni pregled, nato pa so jih predali staršem. "V iskanje so bili vključeni tudi češki policisti, ki so bili ves čas z zaskrbljenimi starši in so tudi olajšali komunikacijo s policijo," je sporočila splitska policija, ki še dodaja, da bodo s starši in ljudmi, ki so bili z otroki na plaži, opravili temeljit pogovor.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta