Odbojkarji za uvod domačega turnirja premagali Kanado

STA, A.L.
24.06.2026 23:02

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na peti tekmi lige narodov in prvi na domačem turnirju v Ljubljani premagala Kanado s 3:1 (23, -23, 20, 23).

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
   
Reuters

Slovenski odbojkarji so po treh tesnih zmagah na uvodnem turnirju prišli že do skupno četrte, v četrtek pa jih čaka nov obračun v Stožicah, ko se bodo ob 20.30 merili z Bolgarijo.

Mešanica izkušenih in mladih slovenskih odbojkarjev je pod taktirko italijanskega stratega Fabia Solija na prvem turnirju lige v Linyiju na Kitajskem nanizala tri tesne zmage s 3:2 proti Kitajski, Poljski in Kubi ter poraz proti Japonski.

Doslej so jih pestila nihanja v igri, kar so skušali odpraviti že na današnji tekmi pred domačimi navijači proti kanadski izbrani vrsti. Ta je na svetovni lestvici 11., medtem ko je Slovenija šesta na svetu. V okviru lige narodov sta se pomerili že štirikrat, vse tekme so dobili Slovenci, ki so bili ob tem boljši tudi na olimpijskem turnirju v Parizu leta 2024.

V slovensko vrsto se je danes vrnil kapetan Tine Urnaut, Slovenci pa so ob všečni igri blesteli tudi na servisu, dosegli so osem asov. S četrto zmago in le enim porazom je Slovenija spet pri samem vrhu lige narodov na trenutno četrtem mestu.

Ekipi sta v prvem nizu vodoma igrali točko po točko, v manjši prednosti so bili nekajkrat Kanadčani. Ti so tudi prvi povedli s tremi točkami (13:10), po kanadskem vodstvu +4 (18:14) pa je Soli vzel minuto odmora. Po tej so Slovenci odločno zaigrali in po dveh zaključkih Nika Mujanovića tekmece ujeli na 18. točki. Z asom Tončka Šterna so povedli 20:19, tudi v končnici niza pa so bili učinkovitejši.

Drugi niz se je spet dolgo igral točko po točko, le da so tokrat domači odbojkarji pobegnili na +3 z asom Jana Kozamernika za 12:9. Severnoameričani so priključili na 14. točki, po več izenačenjih pa s tremi zaporednimi tudi povedli z 20:18. V odločilnih trenutkih je Kanada pobegnila na +3 (23:20) in niz uspešno pripeljala do konca.

Kanadčani so v tretjem z delnim izidom 4:0 hitro povedli z 8:4, Slovenci pa so jih s svojim 3:0 ujeli pri 11:11 in nato povedli s 13:12. V izenačenem nadaljevanju je Slovenija držala točko, dve prednosti, preden je z asom Uroša Planinšiča pobegnila na +3 (20:17). Tudi niz je suvereno zaključila, tokrat z asom Šterna.

V četrtem nizu, polnem preobratov, so Slovenci sprva držali točko, dve prednosti in na tri ušli pri 9:6. Kanadčani so priključili na 11:11 in povedli z 12:11. Slovenci so takoj vodstvo prevzeli nazaj in po delnem izidu 4:0 spet vodili za tri (15:12). A spet so prišli trenutki gostov, ki so z lastnimi štirimi zaporednimi točkami povedli z 18:16. Slovenci so izenačili na 19:19 in s tretjo točko zapored povedli z 20:19. Tudi v napeti končnici so bili ob domači podpori bolj zbrani in zadržali zmago.

V slovenski vrsti je bil s 24 točkami najboljši Tonček Štern. Nik Mujanović je pristavil 18 točk, 11 pa Alen Pajenk.

Pred današnjo tekmo sta se na dogodku Slovenski dan v Stožicah srečala tudi predsednik Odbojkarske zveze Slovenije Metod Ropret in minister za gospodarstvo, delo in šport Anže Logar. Tekmo, ki so jo med odmori v okviru dneva popestrile slovensko obarvane glasbene točke, so si ogledali interventni posredovalci, od gasilcev, zdravnikov, medicinskih sester, reševalcev itd.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta