Slovenke v šestih tekmah niso izgubile niti niza: Želimo zlato kolajno, želimo pomemben rezultat

Zmago Gomzi Zmago Gomzi
22.06.2026 12:31

Naše odbojkarice so si pred začetkom tekmovanja v evropski ligi zastavile visoke cilje in po prvem delu tekmovanja so na dobri poti, da jih uresničijo.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Slovenke so prvi del evropske lige opravile z odliko.
Cev

Za slovensko žensko odbojkarsko reprezentanco se je prvi del evropske lige s 24 reprezentancami končal sanjsko. Naše igralke so v šestih tekmah prav tolikokrat prepričljivo zmagale, saj v nobeni tekmi niso izgubile niza, tako da so ta del tekmovanja z 18 točkami končale na prvem mestu. S po šestimi zmagami in 18 točkami se lahko pohvalijo tudi Švedinje, Madžarke in Slovakinje, vendar so Švedinje in Madžarke izgubile po niz, Slovakinje pa dva.

Naše odbojkarice so zadnji zmagi dosegle ob koncu minulega tedna na turnirju v Skopju, kjer so najprej s 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) premagale Hrvatice, nato pa s 3:0 (25:15, 25:10, 25:10) še Makedonke. Na obeh tekmah so se v slovenski vrsti z učinkovitostjo izkazale Lorena Lorber Fijok, ki je skupno dosegla 31 točk, od tega kar 10 z asi, Fatoumatta Sillah jih je dosegla 21, Nika Milošič 15, od tega 7 z blokom, in Saša Planinšec 14, od tega 4 z blokom.

Selektor Alessandro Orefice je modro vodil odbojkarice do šestih zaporednih zmag.
Guliverimage

"Že na začetku tekmovanja v evropski ligi je bilo jasno, kakšni so naši cilji. Želimo zlato kolajno, želimo doseči rezultat, ki je pomemben za državo in zvezo in zato z igralkami dajemo vse od sebe," je po šesti zaporedni zmagi povedal selektor Alessandro Orefice in ob tem opozoril, da delo še ni opravljeno. "Menim, da lahko na igrišču damo še več. Igramo v majici reprezentance, igramo za državo in želim, da predvsem starejše igralke dajo še nekoliko več, ne glede na to, ali so na igrišču ali na klopi," je dodal Italijan na slovenski klopi, nato pa se je ozrl na polfinalna obračuna proti Slovaški. "Proti Slovakinjam smo letos že igrali pripravljalni tekmi, imajo kakovostne igralke, predvsem korektorico. Za tekmi se bomo morali zelo dobro pripraviti, dekleta bodo v igro morale vložiti vso energijo, ki jo premorejo, saj popravnega izpita ni."

Zelo zadovoljna, da je ekipa dosegla prvi cilj, je bila tudi kapetanka Saša Planinšec. "Pred začetkom evropske lige smo si zastavile visoke cilje, s šestimi zmagami v šestih tekmah brez izgubljenega niza pa je ekipa dokazala, da so cilji uresničljivi. Na soigralke sem zelo ponosna, saj se je prvič v zgodovini Slovenije zgodilo, da je reprezentanca po prvem delu evropske lige na prvem mestu. Prvi cilj je izpolnjen, zdaj pa si želimo še višje. Vemo, da lahko našo igro še izboljšamo, nadgradimo. S tem v mislih moramo začeti naslednji teden, ki bo odločilen v boju za zmago v evropski ligi, na katero merimo," je pojasnila srednja blokerka reprezentance, ki meni, da lahko z igrami, kakršne je ekipa prikazovala v prvem delu lige, v polfinalu na kolena spravi tudi Slovakinje. "Igro slovaških odbojkaric poznamo, v ekipi je nekaj kakovostnih igralk, izstopajo predvsem blokerke. Pot do zmage in uvrstitve v finale ne bo lahka, tlakovati jo moramo z zbrano in odločno igro v bloku in obrambi, predvsem pa z neugodnimi servisi, s katerimi bi igralke na drugi strani mreže oddaljili od nje in jim onemogočili organizacijo napadov."

Prvi polfinalni tekmi Slovaška - Slovenija in Madžarska - Švedska bosta  v nedeljo, 28. junija, povratni v Sloveniji in na Švedskem pa 1. julija. 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta