
V Zlatorogu bo v novi sezoni znova odmevala himna lige prvakov. Rokometaši Celja so se v začetku tedna razveselili novice, da bodo ponovno del najelitnejšega tekmovanja, konec tedna pa jim je žreb na Dunaju določil nasprotnike. Tekmovanje bo letos prvič izvedeno v novem formatu. Nastopilo bo 24 klubov, ki bodo v prvem delu razdeljeni v šest skupin s po štirimi ekipami.
Celjani so žreb pričakali v četrtem bobnu, kar je že pred začetkom pomenilo, da se lahko znajdejo v zelo zahtevni in hkrati atraktivni skupini. In prav to se je zgodilo. Slovenski prvaki bodo v skupinskem delu igrali v skupini C, v kateri jih čakajo danski Aalborg, francoski Paris Saint-Germain in hrvaški Zagreb. V Zlatorog bodo tako znova prišla nekatera največja imena evropskega klubskega rokometa. "Žreb nam je namenil zelo atraktivno skupino," je po razpletu na Dunaju dejal vršilec dolžnosti direktorja celjskega kluba Nejc Ajdnik. "Aalborg je bil v minuli sezoni le en napad oddaljen od velikega finala lige prvakov, PSG pa že več let lovi naslov evropskih prvakov in bo tudi v novo sezono vstopil z enakimi željami oziroma pričakovanji."
Skupina, ki obeta poln Zlatorog
Če je PSG na papirju najbolj zveneče ime skupine, je Aalborg tekmec, ki je v zadnjih sezonah postal stalnica evropskega vrha. Danski rokomet je hiter, fizičen, neposreden in izjemno zahteven za vsakega nasprotnika, Celjane pa proti Aalborgu čakata obračuna z ekipo, ki je bila v zadnji sezoni med najboljšimi v Evropi. Tudi PSG ne potrebuje posebne predstavitve. Francoski velikan že vrsto let sestavlja moštvo za napad na evropski vrh, v Zlatorogu pa bo njegov prihod gotovo eden vrhuncev celjske evropske jeseni. Poseben naboj bosta imela tudi dvoboja z Zagrebom. Hrvaški prvak je tradicionalni regionalni tekmec Celjanov, klub z bogato zgodovino in tekmec, s katerim so se v preteklosti že pisale številne velike rokometne zgodbe. "Zagreb je naš stari znanec, eden največjih rivalov in zagotovo si lahko spet obetamo dve odlični tekmi. Veselimo se spektaklov, ki so pred nami, predvsem pa odličnega rokometa naše ekipe," je še dodal Ajdnik.

Tudi v strokovnem štabu poudarjajo, da je vrnitev med elito za Celje najprej priznanje in nagrada za opravljeno delo v domači sezoni. "Še enkrat moram izpostaviti, da moramo biti v prvi vrsti veseli in ponosni, da nastopamo v ligi prvakov, ter da je to privilegij, ki smo si ga priborili z naslovom državnega prvaka," je povedal trener Klemen Luzar. Ob tem se zaveda, da skupina prinaša izjemno zahtevne tekme, a tudi priložnost za napredek in dokazovanje. "Žreb nam je namenil zanimivo skupino. Aalborg kot udeleženec letošnjega final foura je skupaj s PSG, ki že vrsto let lovi naslov v ligi prvakov, favorit te skupine. Potem je tu še Zagreb, ki zgodovinsko gledano velja za ekipo, s katero smo poleg Barcelone bili največje boje."
Ne le nastopati, ampak tekmovati
Celjani v evropsko sezono ne želijo vstopiti zgolj kot udeleženci. To je po žrebu posebej poudaril tudi Luzar. "Kot sem že dejal, si v ligi prvakov ne želimo samo nastopati, ampak tudi tekmovati. Glede na atraktivnost naših nasprotnikov pa bodo na svoj račun prišli tudi gledalci," je prepričan trener slovenskih prvakov. Podobno razmišlja kapetan Žiga Mlakar. Tudi on je skupino označil za zelo zanimivo, predvsem pa za takšno, ki lahko v Zlatorog vrne evropsko vzdušje v najmočnejši obliki. "Aalborg je nosilec skupine, udeleženec letošnjega zaključnega turnirja in predstavnik danskega rokometa, ki je izjemno atraktiven za gledalce in tudi za nas igralce. PSG je prav tako vrhunski nasprotnik, že celo desetletje je v vrhu evropskega rokometa, Zagreb pa je eden največjih rivalov našega kluba skozi zgodovino. Nadejam se dobrega obiska, dobrih in atraktivnih tekem. Skupina je takšna, da nam lahko ob bučni podpori navijačev v Zlatorogu uspe premagati tudi kakšnega favorita te skupine. Veselim se teh tekem in lige prvakov, da bodo gledalci uživali v vrhunskem rokometu, ki je ponovno doma v Zlatorogu."
6 skupin, 24 ekip
Skupina A: Veszprem, Füchse Berlin, Porto, Partizan
Skupina B: Nantes, Melsungen, Wisla Plock, Vardar
Skupina C: Aalborg, Paris Saint-Germain, Zagreb, Celje
Skupina D: Sporting, Pick Szeged, GOG, Kristianstad
Skupina E: Barça, Montpellier, Dinamo Bukarešta, Aarhus
Skupina F: Magdeburg, Kielce, Kolstad, Kriens Luzern
Prve tekme so predvidene že za 9. in 10. september. Po novem sistemu se bosta prvi dve ekipi iz skupine uvrstili v glavni del tekmovanja, tretje- in četrtouvrščena ekipa pa bosta evropsko sezono nadaljevali v evropski ligi."Ob tej priložnosti pozivam vse, da si zagotovijo letno vstopnico in nas tako še dodatno podprejo. Komaj čakam začetek nove sezone," je sklenil Mlakar.
Nejc Strojnik







