
Na proslavi ob dnevu državnosti sta kot govornika nastopila tako predsednica države Nataša Pirc Musar kot predsednik vlade Janez Janša. Številni medtem še vedno komentirajo njuna govora, med njimi pa se je znašel tudi televizijski voditelj s Planet TV Luka Svetina. "Mene predvsem veseli, da se predsednik vlade govoru predsednice ni pustil sprovocirati. Na koncu je bil njegov govor tisti, ki je izpadel državniško in povezovalno," je zapisal Svetina, ki je bil nedavno izvoljen za novega predsednika Združenja novinarjev in publicistov. Kot smo že poročali, je na rednem letnem občnem zboru dobil "soglasno" podporo članov, pred njim je združenje dva štiriletna mandata vodil Matevž Tomšič.

Po izvolitvi je sicer Svetina poudaril, da se bo kot predsednik "zavzemal za redno odzivanje združenja na vse dogodke, povezane s stanjem v medijskem prostoru in s posameznimi novinarji, ter da si bo združenje še naprej prizadevalo pridobivati čim več novinarjev in publicistov v svoje vrste".

Spomnimo, da je Svetina v času tretje vlade Janeza Janše, ko je RTV Slovenija vodil Andrej Grah Whatmough, prestopil na TV Slovenija. Na Kolodvorski je vodil Odmeve, leta 2024 pa se je odločil za prestop na televizijo v madžarski lasti Planet TV, ki jo vodi Uroš Urbanija. Pred tem je Svetina delal za Novo24TV in tudi ustvarjal vsebine na Domovini.










