(INTERVJU) Nejc Ajdnik, direktor RK Celje: Želja? Vrnitev Barcelone z Blažem Jancem

Nejc Strojnik Nejc Strojnik
26.06.2026 06:00

Pred današnjim žrebom skupinskega dela rokometne lige prvakov, ki bo znova imela slovenski pridih, smo se pogovarjali z direktorjem RK Celje.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Nejc Ajdnik: "Vsakič, ko stopim skozi vrata kluba, se zavedam veličine kluba."
RK Celje

Celjski rokomet je po nekaj letih znova pokazal, da se v Zlatorogu gradi stabilna in ambiciozna zgodba. V minuli sezoni je klub osvojil obe domači lovoriki in si znova zagotovil mesto v ligi prvakov. Vršilec dolžnosti direktorja Nejc Ajdnik poudarja, da je šlo za obdobje, v katerem so spremembe v vodstvu, z novo predsednico Alenko Potočnik Anžič in prenovljenim upravnim odborom, ter prihod Klemna Luzarja na klop hitro prinesli učinke tudi na igrišču, kjer je ekipa delovala bolj povezano in samozavestno. Ob tem se je znova dvignil obisk tekem v Zlatorogu, kar daje klubu dodatno stabilnost in energijo pred novo evropsko sezono.

Pred približno enim letom ste prevzeli vodenje kluba. Kako danes gledate na to prvo leto na mestu direktorja?

"Nič drugače kot takrat, ko sem prevzel funkcijo. Opravljam jo z največjo odgovornostjo in spoštovanjem do ene največjih športnih institucij v Sloveniji. Vsakič, ko stopim skozi vrata kluba, se zavedam veličine kluba. Številne lovorike, slike in pestra zgodovina me vedno znova opomnijo, da moram dati vse od sebe. Po naravi sem ambiciozen, želim si zmag in to me žene naprej. Svojo energijo želim prenašati na druge, predvsem pa mi ni težko delati, ne glede na čas in situacijo. Ampak na koncu je vse odvisno od celotnega ustroja kluba, igralcev, trenerjev, sponzorjev, navijačev, v katero smer bomo šli. Predvsem me veseli, da so se v Zlatorog vrnili dve zelo pomembni lovoriki in navijači. Ob tem pa klub gradi trdno sponzorsko piramido. Vendar imamo še vedno veliko prostora za napredek. Motiva in idej pa nikoli ne more zmanjkati."

Liga prvakov bo velika nagrada za celjske šampione.
RK Celje

Poleg vas so se lani zamenjali tudi nekateri drugi ključni akterji kluba, predsednica Alenka Potočnik Anžič, upravni odbor ... Kako zahtevno je bilo vse skupaj postaviti nazaj na stabilne temelje?

"Osnova delovanja kluba v zadnjem letu so bili zdravi temelji okoli članske ekipe. Trudili smo se ji zagotoviti kar se da najboljše pogoje in podporo, nismo pa ji nalagali nobenega pritiska. Vedeli smo, da bo z dobrim delom prišla do odličnih, želenih rezultatov. Od prvega dne je verjela v proces in rasla iz meseca v mesec. Vrhunec je dosegla na zadnji domači tekmi proti Slovanu v izjemnem vzdušju Zlatoroga. Verjamem, da je tista tekma prepričala marsikoga, da si bo tudi v novi sezoni ogledal tekme. Vzdušje je bilo odlično, še dolgo se je govorilo o tem večeru. Ravno vrnitev navijačev v Zlatorog je bila ena od prioritet minule sezone, saj smo obisk povečali za več kot 70 odstotkov glede na sezono prej. Zelo pomemben temelj delovanja je bil tudi nadzor nad financami, vsem so bile zagotovljene redne plače. Na koncu pa moram poudariti, da je treba opraviti še veliko dela oziroma se lotiti področij, za katera v prvem letu ni bilo dovolj časa, področij dela z mladimi, sponzorstva in ustvarjanja lastnih produktov. Tukaj lahko naredimo še velik korak naprej."

Zdaj je tu še vrnitev v ligo prvakov. Kaj je po vašem odločilo, da je Evropska rokometna zveza prepoznala Celje kot del tega tekmovanja?

"Verjamem, da je bila ena od glavnih stvari vizija o razvoju kluba. Ob tem ne gre zanemariti tudi napredka kluba v zadnjem letu na športnem področju. Močno so se izboljšali rezultati članske ekipe, širši rokometni javnosti smo predstavili številne sveže obraze na rokometni sceni, v hram slovenskega rokometa smo privabili veliko navijačev, ob tem pa smo naredili pomemben korak na digitalnem področju. Če k temu dodamo še tradicijo in to, da so vse tekme v Zlatorogu organizirane na visokem nivoju, smo izpolnili praktično vse kriterije, ki so zanimali EHF ob vstopu v elitno tekmovanje. Zagotovo ima naš klub velik vpliv na rokometno tržnico, saj v najbogatejših evropskih klubih igrajo številni bivši celjski rokometaši. Ne nazadnje smo v zadnjem finalu lige prvakov lahko videli, kolikšen delež sta prispevala Blaž Janc in Domen Makuc. Verjamem, da smo zaradi tega tudi zanimivi evropskemu rokometu."

Prihod trenerja Klemna Luzarja je hitro prinesel učinek na igrišču. 
Andrej Petelinšek

Kaj vrnitev v ligo prvakov pomeni za klub v širšem smislu, za ljudi v njem, igralce in navijače? Se bo klub zaradi tega dodatno igralsko okrepil?

"Vstopamo v sezono, v kateri bomo praznovali 80-letnico delovanja, in igranje v ligi prvakov je dodatna vzpodbuda za klub. Tega so v prvi vrsti veseli igralci in strokovni štab, saj se bodo lahko preizkusili na največjem evropskem parketu, sponzorji bodo bolj vidni, navijači že komaj čakajo nove spektakle. Za klub pa pomeni to predvsem odgovornost, da se znova pokažemo kot odlični gostitelji in da spadamo v elitni razred. Prvič v zgodovini lige prvakov bo tudi naša mladinska ekipa del tega tekmovanja, kar pomeni svojevrsten mejnik, hkrati pa nam bo ponudilo primerjavo z drugimi evropskimi rokometnimi akademijami. To je resnično za nas dodana vrednost. Če bo možno, se bomo potegovali za organizacijo enega od turnirjev in se še tako predstavili svojim navijačem. Če se vrnem k članski ekipi, v naslednjih dneh bomo predstavili še nove okrepitve na položaju desnega zunanjega, krožnega napadalca in srednjega zunanjega. Zavedamo se, da potrebujemo širši kader za nastopanje v vseh tekmovanjih, september in oktober bosta zelo naporna in pomembna meseca. Pri izboru igralcev smo sledili željam strokovnega štaba v okviru naših finančnih zmožnosti, predvsem pa, da se bodo dobro vklopili v naš sistem igre. Še vedno bomo sledili filozofiji, da je čim več doma vzgojenih igralcev del prve ekipe. V minuli sezoni je bilo kar šestnajst takšnih igralcev, ki so dobili priložnost v članski ekipi, pred tem pa so bili del mlajših klubskih selekcij. V tem pogledu smo zagotovo evropski fenomen in temu bomo tudi v prihodnje sledili."

Vrhunec je celjska ekipa dosegla v domačem finalu proti Slovanu. 
Nik Erik Neubauer

Danes je na Dunaju žreb skupinskega dela, dobili boste nasprotnike. Kaj si obetate, imate kako željo, bi se katerega od največjih klubov še zlasti razveselili? Da v Zlatorog pride morda klub, v katerem igra kdo od nekdanjih članov Celja?

"Vsekakor bi si želeli, da se v Zlatorog vrne Barcelona z Blažem Jancem na čelu. Aktualni evropski prvaki s številnimi zvezdniki rokometne igre so vedno magnet za navijače, pri katerih je Blaž še posebno dobro zapisan. Vedno zanimivi so tudi dvoboji z Zagrebom. V zadnjem obdobju imamo z njim pozitiven izkupiček in zaradi tega bi bil dobrodošel tekmec. Tretjega tekmeca je težko najti, saj še niso znani bobni oziroma nosilci. Predvsem pa nam je važno, da se naša ekipa pokaže v dobri luči, da prenese dobre predstave, energijo in borbenost iz letošnje sezone v novo. Obetamo si najmanj tri vrhunske spektakle in odlične tekme."

Kaj bi si želeli, da Celje pokaže v tej sezoni lige prvakov, da bi na koncu lahko rekli, da je bila sezona uspešna?

"Če govorimo o rezultatskih ciljih, bodo ti najbolj povezani s petkovim žrebom. Vsekakor si želimo dostojno zastopati Celje in Slovenijo v elitnem tekmovanju. Če se pojavi priložnost za katero od prvih dveh mest, ki bi vodili v nadaljevanje tekmovanja, jo bomo poizkušali zagrabiti. V nasprotnem primeru se selimo v evropsko ligo, ki je tudi zelo kvalitetno tekmovanje, in bomo tam iskali priložnost za preboj med najboljše. Ampak predvsem je važno, da pokažemo svoje najboljše predstave, pravo mero znanja, poguma in borbenosti. V letošnji sezoni so nam evropske tekme prinesle odlično podlago za domače tekmovanje. Fantje s strokovnim štabom na čelu so pridobili potrebne izkušnje in mirnost. Menim, da so to bili odlični temelji za obe domači lovoriki. Naslednja sezona na domačih rokometnih igriščih bo vsekakor težka, saj bomo kot aktualni državni in pokalni prvaki plen za vse naše tekmece. Ampak verjamem, da se lahko ponovno predstavimo v odlični luči. Tudi letos smo bili pred sezono nekoliko odpisani, vendar so igralci skupaj s strokovnim štabom marljivo trenirali, napredovali in na koncu zasluženo osvojili obe lovoriki. Zagotovo v naslednjo sezono Slovan vstopa kot favorit za domači lovoriki, vendar se mi v tem boju ne bomo predali."

V Zlatorogu si želijo vrnitve Barcelone z Blažem Jancem. 
Profimedia
Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta