
V Zlatorogu bo v novi sezoni znova odmevala himna lige prvakov. Celje Pivovarna Laško se po potrjeni uvrstitvi med evropsko elito vrača v najmočnejše klubsko rokometno tekmovanje, v katerem ga zaradi prenovljenega sistema čaka nekoliko drugačna pot kot v prejšnjih sezonah. Evropska rokometna zveza je za sezono 2026/27 razširila moško ligo prvakov na 24 klubov, ki bodo v prvem delu razdeljeni v šest skupin po štiri ekipe. Celjani so bili pred žrebom uvrščeni v četrti boben, kar je pomenilo, da so se lahko znašli v skupini z enim od evropskih velikanov iz prvega bobna.
Žreb je slovenskemu prvaku namenil skupino C. V njej bodo Celjani igrali proti francoskemu Paris Saint-Germainu, hrvaškemu HC Zagrebu in danskemu Aalborg Håndboldu. Prve tekme moške lige prvakov so predvidene za 9. in 10. september, skupinski del pa bo za Celjane pomenil novo priložnost, da se pred domačimi navijači v Zlatorogu znova merijo z evropskim vrhom.
PSG je najbolj zveneče ime skupine. Francoski prvak že vrsto let spada med najmočnejše in najbogatejše evropske klube, zato bo njegov prihod v Zlatorog eden vrhuncev celjske evropske sezone. Zagreb je tradicionalni hrvaški velikan in dobro znan tekmec slovenskemu rokometnemu prostoru. Dvoboji s Zagrebčani imajo vedno tudi poseben regionalni naboj, zato bo šlo za tekmi, ki bosta zanimivi tako športno kot navijaško. Aalborg pa je eden najmočnejših danskih klubov zadnjega obdobja in predstavnik šole hitrega, fizičnega skandinavskega rokometa. Danci so v zadnjih sezonah redni del evropskega vrha, zato Celjane čaka zelo zahtevna naloga.
Nejc Strojnik





