
"To pišem s precej težkim srcem. Tisti, ki me poznate, veste, da nikoli nisem bil človek politike. Prav nasprotno. Celo življenje sem se od nje držal stran, ker sem zaradi svojega dela pogosto iz prve roke videl in doživel stvari, ki so me odvračale od prepričanja, da je v slovenski politiki sploh mogoče kaj spremeniti. Potem je prišla zgodba, v katero sem začel verjeti. Verjel sem programu. Verjel sem ljudem. Verjel sem besedam o drugačni politiki, poštenosti, odgovornosti in spoštovanju človeka. Verjel sem toliko, da sem tej zgodbi namenil svoj čas, svoje znanje, svoje izkušnje, svoja poznanstva in svoj ugled. Nikoli nisem delal stvari na pol. Ko sem v nekaj verjel, sem vložil vsega sebe. Zato ne odhajam jezen. Odhajam predvsem zelo razočaran. Razočaran, ker sem skozi čas spoznal, da med tem, kar se govori, in tem, kar se dejansko živi, včasih obstaja precej večja razlika, kot sem si bil pripravljen priznati.
Še vedno verjamem v veliko idej, zaradi katerih sem se tej zgodbi sploh pridružil. Verjamem, da Slovenija potrebuje spremembe. Verjamem, da ljudje potrebujejo nekoga, ki jih bo slišal. Verjamem, da politika lahko služi ljudem. A vedno bolj sem ugotavljal, da zgolj dobre ideje niso dovolj. Potrebna so dejanja. Potrebno je spoštovanje ljudi. Potrebno je spoštovanje dogovorov. Potrebna je korektnost in odgovornost. In predvsem je potrebno, da človek ostane zvest vrednotam tudi takrat, ko ni več odvisen od podpore ljudi, ki so mu pomagali priti do cilja," je na facebooku objavil Samo Juršič.
Pravi, da čuti dolžnost iskreno povedati tudi drugo plat zgodbe - če je v zadnjih letih kogarkoli prepričal, da je podprl stranko, ker je njemu zaupal. Nikogar ne obsoja in nikomur ne želi nič slabega. A je prišel do točke, ko v takšnem sodelovanju ne vidi več svoje prihodnosti.
"Prepričan pa sem, da bo vsak prej ali slej ocenjen po svojih dejanjih, ne po svojih besedah. In prav to bo na koncu povedalo največ," tako je zapis zaključil.
V Resnici so za portal N1 potrdili, da jih vodja podmladka, ki je bil v času volilne kampanje vodja organizacije stranke, zapušča, vendar da zato, ker so ga oni odslovili: "Gospod Juršič ni izstopil sam, temveč smo v stranki z njim prekinili sodelovanje."
Ker gre za interne zadeve in odločitve, podrobnosti v Resnici javno seveda ne morejo komentirati ...












