
Vročinskemu valu ni videti konca in nič čudnega, da ljudje hlastamo po pitni vodi. A očitno tako zelo, da se že pojavljajo težave. Kot sporočajo iz Komunalnega podjetja Ptuj, se trenutno na Ptujskem soočajo z izrednimi razmerami pri oskrbi s pitno vodo, saj je poraba v zadnjih dneh močno narasla, zaradi česar je vse težje zagotavljati nemoteno in zanesljivo oskrbo za vse uporabnike.
"Razmere dodatno zaostruje napovedano daljše sušno obdobje z izredno visokimi temperaturami, zaradi česar se pričakuje še nadaljnje povečevanje porabe in dodatna obremenitev vodovodnega sistema," ugotavljajo pri komunalnem podjetju, zato so že pozvali k takojšnji racionalni rabi pitne vode in predvsem k omejitvi porabe za nenujne potrebe. Uporabnikom so zato naročili, naj omejijo porabo pitne vode za nenujne potrebe, naj polnijo bazene, zalivajo vrtove in zelenice ter perejo avte le v nočnem času med 23. in 5. uro ponoči in naj z vodo ravnajo čim bolj varčno. Pri tem so posebej poudarili, da je odvzem vode iz hidrantnega omrežja brez predhodnega soglasja strogo prepovedan.
Vsa ta priporočila pa so očitno šele prvi ukrep. "Če se poraba v prihodnjih dneh ne bo zmanjšala, bomo primorani uvesti dodatne ukrepe za zagotavljanje osnovne oskrbe in zadostnih količin pitne vode za vse uporabnike," so še zagrozili.





