
Na začetku pomladi, ko nastopijo višje temperature in se zemlja dovolj ogreje, se začne obdobje množične selitve dvoživk. V to skupino ogroženih in zato zavarovanih živali, poleg vsem poznanih zelenih žab, pri nas sodijo tudi navadna krastača ter sekulja in rosnica kot predstavnici rjavih žab. Dvoživke se selijo iz prezimovališč na kopnem (na primer v gozdu) do vodne površine, kjer se razmnožujejo in odložijo skupek jajc, imenovan mrest. Na območju Mestne občine Maribor (MOM) je eno takih množičnih selitev mogoče opazovati pri Treh ribnikih. Žal je to tudi ena od črnih točk; ker smo ljudje s cesto prekinili pot dvoživk in kjer smo priča številnim povoženim živalim, pišejo v Medobčinskem uradu za varstvo okolja in ohranjanja narave.






