Pozor, žabe na cesti

an.k.
22.02.2019 12:57

Dvoživke so pričele s selitvijo iz gozdov v ribnike, potoke, mlake. Ob mariborskem parku bodo ob cesti postavljene ograje, dvoživkam bodo pomagali prostovoljci.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Bizjak

Na začetku pomladi, ko nastopijo višje temperature in se zemlja dovolj ogreje, se začne obdobje množične selitve dvoživk. V to skupino ogroženih in zato zavarovanih živali, poleg vsem poznanih zelenih žab, pri nas sodijo tudi navadna krastača ter sekulja in rosnica kot predstavnici rjavih žab. Dvoživke se selijo iz prezimovališč na kopnem (na primer v gozdu) do vodne površine, kjer se razmnožujejo in odložijo skupek jajc, imenovan mrest. Na območju Mestne občine Maribor (MOM) je eno takih množičnih selitev mogoče opazovati pri Treh ribnikih. Žal je to tudi ena od črnih točk; ker smo ljudje s cesto prekinili pot dvoživk in kjer smo priča številnim povoženim živalim, pišejo v Medobčinskem uradu za varstvo okolja in ohranjanja narave.


Sašo Bizjak
Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta