
V Salonu uporabnih umetnosti so se odzvali na javne kritike glasbenikov in drugih ustvarjalcev, ki so po ogročenem zapisu pevke Maje Keuc na facebooku začeli opozarjati, da priljubljen prireditveni prostor na Glavnem trgu v Mariboru ne izplačuje honorarjev. "V letu 2017 smo zaradi širitve dejavnosti zašli v likvidnostne težave, katerih posledica so aktualne težave z rednostjo plačevanja obveznosti. Zato se ustvarjalcem in drugim iskreno opravičujemo," so zapisali v Salonu, ki ga tako kot Klub Wetrinsky upravlja kooperativa Peron.
Poudarili so, da je njihova dejavnost, ki je v javnem interesu, nekomercialna in neprofitna, zato je bilo zelo težko vzpostaviti vzdržen poslovni model. "Trenutno smo v procesu finančne in organizacijske reorganizacije, ki že kaže pozitivne rezultate, zato glasbenike in ostale partnerje prosimo še za malo razumevanja in potrpljenja in zagotavljamo, da bodo honorarje prejeli," so še sporočili iz Salona uporabnih umetnosti.
Celotno izjavo za javnost si preberite v objavi





