
Za Planet TV je Janez Janša povedal, da je pričakoval, da bo predsednica republike Nataša Pirc Musar v svojem govoru kritična. "In nimam nobenih problemov s tem, ima pač svoje poglede, kako stvari urejati. Jaz mislim, da so v določeni meri napačni," je izjavil. Na vprašanja o žvižgih iz dela publike med govorom predsednice pa je dejal, da "sam na državni proslavi v počastitev dneva slovenske državnosti ne bi žvižgal in protestiral, verjamem pa, da je mnoge zmotila ta uporaba dvojnih vatlov". Kot pravi, tudi njega moti, "da neka kritika vzplamti samo takrat, kadar je recimo desnosredinska vlada, kadar je leva vlada, takrat smo pa tiho". O praporščakih brez slovenskega grba pa je Janša komentiral, da bo "za v prihodnje najbrž to treba urediti z nekimi pravili".
Na facebooku pa je predsednik vlade in SDS s Polževega objavil, da moramo skupno prihodnost "graditi na vrednotah časa, ki nas je povezal". Janša pravi, da smo edina država, kjer ne ploskamo slovenski himni. "Ena od strank je v parlament vložila zakon, da lahko na državnih institucijah visijo le slovenske zastave. To podpiram!" je ponovil strinjanje s predlogom Resnice. "Dodali pa bomo tudi to, da se kot himna zapojeta dve kitici Zdravljice."
Katera bi bila druga kitica, predsednik vlade ni povedal. Zakon že ves določa, da je besedilo naše himne sedma kitica Prešernove Zdravljice: Živé naj vsi naródi, / ki hrepené dočákat' dán, / da kóder sónce hódi, /prepír iz svéta bó pregnán, / da roják / prost bo vsák, / ne vrág, le sósed bo meják.
A spomnimo se: leta 2012, v času druge Janševe vlade, je bilo pred državnim praznikom, takrat dnevom samostojnosti in enotnosti, napeto. Gregor Virant kot takratni predsednik državnega zbora je opozarjal, da je po zakonu slovenska himna samo sedma, ne pa tudi druga kitica Zdravljice, ki gre tako: Komú najpred veselo /zdravljico, bratje, čmò zapét'! /Bog našo nam deželo, /Bog živi ves slovenski svet, /brate vse, kar nas je/sinóv sloveče matere!
Premier Janša je v govoru na državni proslavi v sredo takole čestital: "Vse najboljše, draga domovina! Bog živi Slovenijo!"











