
"Sem razmišljala, ali naj se oglasim ali je bolje, da molčim. Žvižganje. Pričakovala sem ga, a naivno nekje v dnu srca mislila, da se ne bo zgodilo," je slavnostna govornica na državni proslavi ob 35. obletnici slovenske osamosvojitve predsednica Nataša Pirc Musar objavila na zasebnem profilu na FB.
"V demokraciji ima vsakdo pravico izraziti svoje nestrinjanje. Žalosti me, da tudi ob prazniku, ki bi nas moral spomniti na pogum, enotnost in skupno odgovornost za našo državo, med nami še vedno tako hitro prevladajo jeza, izključevanje in delitve," pravi.
In naprej: "Slovenija je domovina vseh nas – tudi tistih, ki razmišljamo drugače in se med seboj ne strinjamo. Prav zato moramo znati drug drugega poslušati, spoštovati in ohraniti prostor za dialog. DIALOG! To je dvosmerna in ne enosmerna komunikacija. In žvižgi niso dialog niti niso komunikacija. So neprimeren izraz, so nespoštovanje do funkcije. Žvižganje meni in predsedniku vlade Janši je žvižganje državi, naši Sloveniji."
Predsednica republike na koncu obljublja, da bo še naprej povedala, kar misli, da je prav in pomembno za našo skupno prihodnost. "Ne zato, da bi bila vsem všeč, temveč zato, ker verjamem v demokratično, strpno in samozavestno Slovenijo. Takšno državo si želim in zanjo bom vedno znova dvignila glas."












