Obilne padavine ohromile Maribor, Nigrad že z opozorili!

Zo. M.
03.06.2026 12:05

Zaradi močnega celodnevnega dežja ponekod v Mariboru že "izbija" kanalizacija. Nigrad opozarja, da je prišlo do povečanih obremenitev javnega kanalizacijskega sistema, za kar smo si krivi tudi - sami.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Vso Slovenijo je zajelo deževje, ki na Štajerskem trdovratno vztraja že od jutra. 
Sašo Bizjak

Slovenijo je zajel val padavin, ki se je začel ponoči na zahodu in se počasi premika prek Štajerske, kjer dežuje že celo dopoldne. Tudi v Mariboru se ponekod že pojavljajo težave, povezane z odtekanjem vode. Poplav za zdaj sicer (še) ni, a Nigrad je že izdal opozorilo ob obilnih padavinah.

Odplake v Dravi
Sašo Bizjak

Zaradi njih namreč prihaja do povečanih obremenitev javnega kanalizacijskega sistema, ponekod pa že tudi do njegovega prelivanja ali, kot bi rekli po domače, "izbijanja" kanalizacije. A za to smo si krivi tudi uporabniki sami, opozarja Nigrad, ki je tudi vizualno ponazoril, za kaj gre. 

"Vse uporabnike ponovno pozivamo, da padavinske vode (s streh, dvorišč in drugih utrjenih površin) ne odvajajo v javno kanalizacijo, temveč jih ustrezno ločijo in odvajajo skladno z veljavnimi predpisi," opozarjajo pri Nigradu in z vizualizacijo dodajajo, da mora padavinska voda v tla pronicati po naravni poti: "Priključevanje padavinskih voda na kanalizacijski sistem povzroča dodatne obremenitve omrežja, kar lahko ob močnejših padavinah vodi do motenj v delovanju in prelivanja sistema."

Gregor Grosman
Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta