
Dela so se že začela na OŠ Rada Robiča Limbuš, OŠ Martina Konšaka, OŠ Slava Klavora in OŠ Franca Rozmana Staneta Maribor. Energetska sanacija sicer vključuje enajst osnovnih šol, deset vrtcev, upravno stavbo Mestne občine Maribor, Ledno dvorano in dvorano Tabor. Vrednost projekta je okoli 10 milijonov evrov, dva milijona bo prispevala mariborska občina, 3,7 milijona je kohezijskih sredstev, pet milijonov evrov bo vložil zasebni partner Petrol.
"Dela na fasadi in sanacija oken se je začela prejšnji teden. Trudimo se, da bomo peljali vzgojno-izobraževalni proces čimbolj nemoteno. Glede na to, da je okrog šole gradbišče, čisto brez vplivov ne more biti. Ravno včeraj so nam z oken odstranili vse žaluzije, tako da ni več zaščite pred soncem. Zavedamo se, da je sanacija velik zalogaj in z dobro voljo ter pozitivno naravnanostjo bomo rešili vse probleme, ki se bodo pojavili," je kljub gradbišču okrog šole energetske sanacije vesela ravnateljica OŠ Rada Robiča Limbuš Mojca Kirbiš. Po sanaciji fasade, oken in dela streha, kar bi naj bilo zaključeno do konca junija, bo sledila še prenova ogrevalnega sistema, torej kotlovnice, ogrevajo se še na olje, in prenova razsvetljave. Kdaj, še ni znano ravnateljici.

Kaj se bo uredilo z energetsko sanacijo?
V okviru projekta se bodo v objektih energetsko sanirale kotlovnice, notranja razsvetljava in vzpostavilo se bo energetsko upravljanje. V nekaterih objektih se bo prenovil stavbni ovoj in stavbno pohištvo, izoliralo se bo podstrešje, vgradili se bodo termostatski ventili ter izvedli nekateri specifični ukrepi glede na naravo objekta. Predvidene sanacije bodo prihranile energijo in znižale obratovalne ter vzdrževalne stroške.





