
Razvpitih dežnikov California, ki so enajst let "krasili" osrednjo mariborsko tržnico na Vodnikovem trgu, kmalu ne bo več. Danes jih že od dopoldneva odstranjujejo delavci podjetja Snaga. Brusilka je brusila, iskrice so švigale, kladivo je tolklo pod nogami branjevcev, medtem ko so se trudili privabiti in prepričati k nakupu tistih nekaj kupcev, ki so jih danes obiskali. Z žerjavom so dvigovali cevi in platna ter jih nalagali na tovornjake.
Petdeset dežnikov so postavili leta 2008 in zanje odšteli 200 tisoč evrov







