Slovenec stekel na avtocesto in preprečil skorajšnjo tragedijo zaradi vinjenega Hrvata

A.L.
22.11.2018 14:30

Pogumnega moškega je sprejel tudi direktor Policijske uprave Novo mesto

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

V ponedeljek nekaj po 18. uri je na avtocesti pri postajališču Starine v smeri proti Novemu mestu voznik tovornega vozila s svojim neodgovornim in nevarnim ravnanjem močno ogrožal ostale udeležence v prometu. Le odločnemu in pogumnemu ravnanju občana, ki se je takrat nahajal v bližini, gre zahvala, da na avtocesti ni prišlo do prometne nesreče, verižnega trčenja in tragičnih posledic, sporočajo policisti.


Občan iz okolice Cerkelj ob Krki se je tega dne nahajal na avtocestnem postajališču, kjer je izvajal zimsko službo. V času, ko je bila že tema in slabša vidljivost, je opazil, da je na prehitevalnem in delno na voznem pasu avtoceste obstalo tovorno vozilo, kar je predstavljalo izjemno nevarnost za druge voznike. Takoj se je odločil in priskočil na pomoč.

Stekel na avtocesto in preprečil tragedijo

Varno je stekel do tovornega vozila in se povzpel do kabine, kjer  se je nahajal voznik, s katerim pa je bilo očitno nekaj narobe, saj je bil povsem zmeden in ni vedel niti tega, da se nahaja na avtocesti. Vklopil je vse štiri smernike in o nevarnosti obvestil policiste na številko 113. V želji, da bi preprečil tragične posledice in voznike opozoril na nevarno oviro na avtocesti, je oblečen v odsevni brezrokavnik stopil za ograjo med obema smernima pasovoma, vklopil lučko na mobilnem telefonu in z mahanjem opozarjal voznike. Kmalu so na kraj prihiteli tudi policisti, ki so zavarovali kraj.
Med postopkom z 32-letnim voznikom, državljanom Hrvaške, so policisti ugotovili, da je pod vplivom alkohola. V litru izdihanega zraka je imel 1,73 miligramov alkohola. Po pregledu v bolnišnici so ga odpeljali v prostore za pridržanje, naslednji dan pa z obdolžilnim predlogom na Okrožno sodišče Novo mesto. Sodnica mu je izreklo globo v višini 1.220 evrov in stransko kazen 18 kazenskih točk oziroma prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja.

Voznik hvaležen moškemu, ki je pomagal

Na Policijski upravi Novo mesto so naslednji dan prejeli klic voznika, ki se je želel zahvaliti občanu, ki ga je opozoril na nevarnost in dejal, da mu je gotovo rešil življenje ali vsaj preprečil hudo prometno nesrečo. Janez Ogulin, direktor Policijske uprave Novo mesto je danes pogumnega občana sprejel in se mu zahvalil za njegov odziv, odločno in pogumno ukrepanje, s čimer je izpostavil lastno varnost z namenom, da bi zavaroval druge.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta