Policija izločila voznika, ki je pri Šikolah divjal po cesti, pred tem pa tudi veliko popil

M.R.
06.02.2020 11:39
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

Policista sta sinoči malo pred polnočjo med kontrolo prometa na cesti med Slovensko Bistrico in Hajdino, izven naselja Šikole, ustavila 35-letnega voznika iz okolice Slovenske Bistrice, ki je vozil s hitrostjo 110 kilometrov na uro. In to na odseku, kjer je hitrost omejena na 70 kilometrov na uro. 
Ko sta ga ustavila, sta ugotovila, da je vozil pod vplivom alkohola. Alkotest je namreč pokazal, da ima v litru izdihanega zraka kar 0,80 miligrama alkohola. 


Začasno sta mu odvzela vozniško dovoljenje in mu prepovedala nadaljnjo vožnjo. Spisala sta tudi obdolžilni predlog pristojnemu sodišču. Za vožnjo pod vplivom alkohola je zagrožena globa 1200 evrov in 18 kazenskih točk, za omenjeno prekoračitev hitrosti pa 250 evrov globe in 3 kazenske točke. 
Predstavnik PU Maribor Miran Šadl je v obvestilu za javnost o tem dogodku tudi zapisal, da policisti znova in znova opozarjajo, da na kritičnem odseku glavne ceste med Slovensko Bistrico in Hajdino izvajajo poostrene nadzore. "Pa kljub temu še zmeraj, vse prevečkrat poročamo o voznikih, ki znatno prekoračijo največjo dovoljeno hitrost vožnje, in tudi o takšnih voznikih, ki vozijo vozila pod vplivom alkohola," je zapisal. 


Dodal je, da bodo zoper vse dosledno ukrepali, nadzor pa bodo v času številnih pustnih prireditev v Podravju še dodatno poostrili na vseh cestah in ne le na kritičnih odsekih.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta