
Iz Platforme so zdaj sporočili, da so ob tretji obletnici nastanka izvolili novega predsednika dr. Mateja Avblja, kakor jim je bil predlagal prvi predsednik, novi minister za gospodarstvo, delo in šport Anže Logar.
Strokovnjak za evropsko in ustavno pravo z Nove univerze dr. Matej Avbelj, tam vodi tudi center za ustavnost in umetno inteligenco, je sodeloval pri pripravljanju programa Demokratov Anžeta Logarja za letošnje parlamentarne volitve, nekateri so celo ugibali, ali bi znal akademsko kariero podrediti politiki in prevzeti kak položaj v vladi, če bodo v njej Logarjevi, kar zdaj so.

Avbelj najavlja, da bo kot pravnik na čelu Platforme posebno pozornost posvečal vprašanjem pravne države in umeščenosti Slovenije v evropski kontekst. Platformo sodelovanja člani še naprej razumejo kot aktivno mislišče o javnih zadevah v smeri konsenza političnega liberalizma.











