
Odstopil je predsednik mariborskega lokalnega odbora SDS Zvone Zinrajh. Zinrajh, ki je vodenje lokalnega odbora stranke prevzel oktobra 2016, potem ko je dva meseca poprej s tega položaja odstopil Gregor Pivec, naj bi odstopil tudi z vseh drugih funkcij v stranki, torej tudi kot član izvršilnega odbora stranke in kot predsednik komisije za skupno zunanjo in varnostno politiko, ki deluje znotraj strankinega strokovnega sveta. Bi pa naj zaenkrat še naprej ostal član stranke, prav tako tudi mestni svetnik na listi SDS. Zinrajha smo želeli povprašati o razlogih za odstop, a se na naše klice ni odzival.
Po naših informacijah naj bi sicer sodu dno izbilo sodelovanje SDS z NLS Franca Kanglerja, ki naj bi ga od Zinrajha zahtevala strankina centrala v Ljubljani. Kot je namreč znano, Zinrajh in lokalni odbor stranke lani jeseni nista želela podpreti Kanglerjeve kandidature za župana, podprli so ga šele, ko je centrala stranke v Ljubljani zagrozila, da ne bo podprla liste za mestni svet in da bodo lokalni odbor, če bo še naprej neposlušen, po potrebi razpustili. Napetosti med Kanglerjem in mariborskim SDS so bile opazne tudi na ponedeljkovi seji mestnega sveta, ko je Kangler SDS večkrat kritiziral zaradi podpore županu Saši Arsenoviču pri imenovanju članov nadzornega odbora občine ter pri imenovanjih v odbore in komisije mestnega sveta. Za komentar Zinrajhovega odstopa smo zato povprašali tudi Kanglerja: "Te navedbe me presenečajo, s SDS nimam nič. Če ima nekdo slab rezultat na lokalnih volitvah, pa naj krivdo išče v svojih vrstah, pri svojih odločlitvah, ne pa v meni ali naši stranki."
Po naših informacijah je Zinrajh že včeraj pooblastila za vodenje lokalnega odbora prenesel na podpresednika Ivana Celcerja in izdal razpis za predsednika, izvršilni odbor ter nadzorno komisijo, torej vse organe lokalnega odbora stranke.
Igor Selan






