Mariborski študenti s stanovalci Doma Danice Vogrinec ustvarjali velikonočne okraske in se družili

Miha Dajčman Miha Dajčman
18.04.2019 19:05

Člani Kluba mariborskih študentov so letos drugič pripravili družbenokoristno akcijo imenovano "Velika noč za velike ljudi".

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Zadovoljstvo je bilo obojestransko - nasmejani so bili tako študentje kot stanovalci Doma Danice Vogrinec. 
Hristina Trajkoska / Društvo KMŠ

Danes so mariborski študenti obiskali Dom Danice Vogrinec, kjer so v duhu medgeneracijskega sodelovanja čas preživeli s tamkajšnjimi stanovalci, se z njimi družili in ustvarjali.
"S projektom želimo vzpodbuditi mlade, da se družijo in komunicirajo z ljudmi izven svojih okvirjev, zato ponavadi izberemo skupino ljudi, ki je zaradi takšnih ali drugačnih razlogov odmaknjena od nas. Lani smo obiskali bivalno enoto na Studencih, kjer smo skupaj s skrbniki in uporabniki doma VDC POLŽ izdelovali velikonočne okraske, letos pa smo nekaj ur preživeli s starostniki," pravi Nina Cigale, vodja projekta pri Klubu mariborskih študentov. Po mnenju članov KMŠ je velikega pomena mlade ozavestiti o pomembnosti vključevanja vsakogar v širšo družbo in hkrati pomagati mladim premostiti stereotipe, ki so jih verjetno prevzeli tekom socializacije. "Zrušiti nameravamo stigme, ki se držijo posameznikov in nekaterih družbenih skupin, ker imajo takšen ali drugačen deficit, okvaro oziroma oviro v fizični ali mentalni obliki. Kako sva si različno slična, je nota projekta, ki uči, da smo vsi tukaj skupaj in vsi smo eno," še pravi članica društva KMŠ. 


Na vprašanje, zakaj so akcijo izvedli prav v domu za ostarele, je Nina Cigale dejala: "Starostniki, ki so danes v domu, so enkrat bili tisti ljudje, ki so vzgajali nas in naše starše, kar nikoli ne smemo pozabiti." V projektu je sodelovalo osem študentov, okoli 80 starostnikov ter njihovi pomočniki in prostovoljci v domu. Izdelovali so čestitke, ki jih stanovalci doma pošljejo svojim bližnjim in prijateljem. Akcijo so dobro sprejeli tako študenti aktivisti, kot stanovalci doma in terapevti.
Člane Kluba mariborskih študentov so v domu povabili na obisk tudi v prihodnje, mariborski študenti pa po besedah Cigaletove že načrtujejo akcijo "Čajanka o(b) življenju," kjer si bodo medsebojno izmenjavali izkušnje, znanja, se družili in popili skodelico toplega čaja ob odličnem vzdušju. "Hvaležni smo, da so nas sprejeli odprtih rok in nam zaupali," je še dejala članica društva KMŠ.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta