
Razočaran sem, želel sem drugi krog, bitko za drugi mandat," volilne rezultate komentira Andrej Fištravec, ki se torej po šestih letih poslavlja z županskega položaja. "Slovensko povprečje je tri mandate in pol, v Mariboru dobiti tretji mandat je še zmeraj misija nemogoče." Meni, da Mariborčani in Mariborčanke niso navajeni na dobre novice, saj da se je njegovemu delu zmeraj pripisoval neki problem. "Maribor gre po vseh pokazateljih navzgor, in ko bodo to dojeli, bodo tudi drugače gledali na minula štiri leta. To je zame tudi bistveno," dodaja Fištravec in vleče vzporednice z Winstonom Churchillom, ki po koncu druge svetovne vojne prav tako ni vodil premierskega mandata v Veliki Britaniji. "To je zanimiva logika, menim, da smo sanirali zadeve v mestu, dolgov praktično ni. Nekaj malega je treba še za Pohorje, odkupiti je treba žičniške naprave in vzpenjačo, ostalo je urejeno. Veliko stvari je pripravljenih, tako da se bo v prihodnjih štirih letih zgodilo, kar sta pripravila župan Fištravec in njegova ekipa.

Branka Bezjak





