Andrej Fištravec: Tretji mandat je misija nemogoče

Branka Bezjak Branka Bezjak
18.11.2018 22:48

Sedanji župan meni, da ljudje niso prepoznali dobrih zgodb in vleče vzporednice z Winstonom Churchillom.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Fištravec v drugem krogu ne namerava nikogar podpreti.
Robert Balen

Razočaran sem, želel sem drugi krog, bitko za drugi mandat," volilne rezultate komentira Andrej Fištravec, ki se torej po šestih letih poslavlja z županskega položaja. "Slovensko povprečje je tri mandate in pol, v Mariboru dobiti tretji mandat je še zmeraj misija nemogoče." Meni, da Mariborčani in Mariborčanke niso navajeni na dobre novice, saj da se je njegovemu delu zmeraj pripisoval neki problem. "Maribor gre po vseh pokazateljih navzgor, in ko bodo to dojeli, bodo tudi drugače gledali na minula štiri leta. To je zame tudi bistveno," dodaja Fištravec in vleče vzporednice z Winstonom Churchillom, ki po koncu druge svetovne vojne prav tako ni vodil premierskega mandata v Veliki Britaniji. "To je zanimiva logika, menim, da smo sanirali zadeve v mestu, dolgov praktično ni. Nekaj malega je treba še za Pohorje, odkupiti je treba žičniške naprave in vzpenjačo, ostalo je urejeno. Veliko stvari je pripravljenih, tako da se bo v prihodnjih štirih letih zgodilo, kar sta pripravila župan Fištravec in njegova ekipa.


Andrej Fištravec je bil pripravljen na bitko za tretji mandat.
Robert Balen
Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta