
Hrvaška te dni doživlja vrhunec vročinskega vala. Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ) napoveduje, da bodo temperature konec tedna dosegle skoraj 40 stopinj Celzija, poroča hrvaški portal Dnevnik.hr. Zdravniki državljanom svetujejo, naj bodo v teh razmerah izjemno previdni, odsvetujejo tudi pitje alkohola. Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) ob tem opozarja na resnost situacije na globalni ravni, saj zaradi vročine po svetu vsako leto umre približno 500 tisoč ljudi.
Peklensko vroče bo tudi pri nas. Po napovedih Agencije RS za okolje (Arso) bo danes večinoma jasno. V notranjosti bo čez dan pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Vroče bo, najvišje dnevne temperature bodo od 32 do 37 °C.
Tople tudi noči
Vročina ne bo popustila niti ponoči. Predvsem v mestih in nižinah pričakujemo vse več tropskih noči, ko temperatura ne bo padla pod 20 °C, zato bo tudi nočni počitek marsikje precej otežen.
"Priporočamo zadostno hidracijo, izogibanje večjim telesnim naporom v najbolj vročem delu dneva ter posebno skrb za starejše, otroke in hišne ljubljenčke," opozarjajo na Neurje.si
Jutri bo sončno in še nekoliko bolj vroče. V notranjosti bo nekaj vetra vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 18, v večjih mestih in na Primorskem okoli 20, najvišje dnevne od 33 do 38 °C.
V nedeljo bo prevladovalo jasno vreme. Tudi v ponedeljek bo sončno, v alpskem svetu bo nekaj več kopaste oblačnosti, vendar bo verjetnost za kakšno nevihto majhna. Oba dneva bo zelo vroče.
V ponedeljek bo še precej jasno in vroče, v gorah bo nekoliko povečana verjetnost za plohe in nevihte, drugod pa bo ostalo suho. Od srede do petka bo verjetnost za plohe in nevihte spet povišana, glavnina dogajanja bo verjetno v sredo. Najvišje dnevne temperature bodo v začetku naslednjega tedna po nižinah od 32 do 37, ponekod na Primorskem tudi blizu 40 °C. Nato bodo najvišje dnevne temperature zanihale navzdol, od četrtka dalje bodo verjetno spet pod 30 °C.









