
"Imela sem ta privilegij in veselje, da sem lahko z izjemnimi ljudmi doživela prelepo himalajsko gorovje, obhodila goro Kailaš, bivala in hodila na 4500 metrih več kot teden dni in dosegla naš vrh na okoli 5650 m," je do zdaj političarka Tanja Fajon, po poklicu novinarka, po vrnitvi in zbranih vtisih objavila na družbenem omrežju.
Njena večletna želja se je izpolnila, je pripisala, verjame, da po Kilimandžaru v Afriki njen drugi najvišji osvojeni vrh, v Tibetu, ni bil zadnji višinski dosežek, ta pot je presegla vsa pričakovanja, je navdušena.
"Majhne težave na višini so nekaj običajnega, malo manj apetita, mraz, ampak vse to pozabiš, ko si dol in ko si obdan s srčnimi ljudmi in na neki način z doživetji povezan za vedno," je ob fotografijah iz krajev, kamor vsaka noga res ne stopi, rezimirala nekdanja predsednica stranke SD.












