(ŠESTI DAN) Vse najboljše, Slovenija!

Matej Grošelj Matej Grošelj
20.06.2026 05:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Primož Lavre
Preberite komentar novinarja Mateja Grošlja ob 35. obletnici nastanka države.

- Z novo vlado se v dobršen del družbe vrača tesnoba, ki je zaznamovala že obdobje covida. Praksa iz drugih držav, ki so imele opravka z izrazito desnimi vladami, kaže, da je treba v kritičnih časih ostati buden in politično aktiven.

- Demokracijo je namreč lažje zrušiti kot postaviti. Enako je s človekovimi pravicami in svoboščinami.

- Edina obramba pred avtoritarnimi posegi oblasti bodo utemeljene odločitve ustavnega sodišča in referendumi, ki jih bo v tem mandatu očitno na pretek.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta