Baloni niso del hitenja današnje družbe, morda bolj izhod iz tega.
Človek si je vedno želel leteti kot ptica. Kljub vsem možnostim premikanja, ki smo si jih ustvarili s tehniko in tehnologijo, je vendarle samo letenje uresničilo to davno človekovo željo. Pa jo je res? Še zdaleč ne. Če smo malo škodoželjni, je v letalu, sploh v večjem, podobno kot v dnevni sobi. Morda se kdo ne bo strinjal z mano, a kar me pri letalih lahko navduši, je le razgled, pogled iz perspektive, ki nam ni prirojena, je drugačna in je ne izkusimo pogosto. Morda je ta občutek ostal pri jadralnem padalstvu. Ali pri letenju z balonom. Vsaj približno.





