(FOTO) Alenka Bratušek in njeni vikendi: Poglejte, kaj počne nekdanja premierka, ko je ni v službi

Zo. M.
22.06.2026 11:33

Nekdanja premierka, donedavna ministrica za infrastrukturo in (spet) aktualna poslanka Alenka Bratušek je med vikendi očitno zelo dejavna. In tega niti ne skriva. Poglejte, kaj počne, ko ni v službi ...

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Alenka Bratušek s sledilci rada deli, kako med vikendi skrbi za fizično in psihično formo, da ostaja uspešna v politiki. 
Robert Balen

Življenjepis Alenke Bratušek je prepoln številnih funkcij - od predsednice in podpredsednice vlade do dveh mandatov v vlogi ministrice za infrastrukturo, po zadnjih državnozborskih volitvah pa je spet - še četrtič - poslanka državnega zbora. In če bi ob vseh teh vlogah menili, da komaj čaka na vikend zaradi prepotrebnega počitka, bi se zelo motili!

Ob koncih tedna je Bratuškova očitno zelo zaposlena in tega pred sledilci na družbenih omrežjih ne skriva. Padlo nam je v oko, da praktično vsako nedeljo objavi, kaj počne - najsi gre za gospodinjska opravila ali pa za izlete, večinoma v hribe. Pravzaprav so njene objave tako pogoste, da bi lahko za celo leto nazaj spisali zgodbo, kje se je naša nekdanja premierka potikala. 

Le poglejte ... včeraj, "v nedeljo na domači terasi",  se je denimo pohvalila s spečeno tortico oziroma podobnim pecivom. 

Tudi teden predtem je bila gospodinjsko aktivna, fotografirati se je pustila celo z metlo v rokah. Misija? "Čista terasa!" je zapisala: "Metle so pele, krpe so letele, pajki in mravljice pa so se morali preseliti drugam. Rezultat? Čista, urejena in pripravljena na kavo, klepet ter poletna druženja."

Pa da ne bi mislili, da je Bratuškova samo "za šporhet", načeloma je med vikendi precej športno aktivna. Denimo le dan pred čiščenjem terase je kolesarila na Možjanco ...

... se teden prej v pasji družbi fotografirala na starem Ljubelju ...

...v nedeljo, 17. maja, osvojila Jošt ...

... hribi pa so bili njen cilj tudi ob prvomajskih praznikih. 

Jasno, takšnih in drugačnih fotografij je na njenih profilih na družabnih omrežjih še veliko več.

Nekdanja premierka je tako živ dokaz, da polnjenje baterij z aktivnim načinom življenja res deluje - vsaj glede na njeno bleščečo politično kariero v srdito nastrojenem političnem vsakdanu. 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta