
Lista Arsenovič za Maribor, na kateri so sami politični novinci, bo po neuradnih izidih imela 11 mestnih svetnikov, zagotovo pa tudi podporo po novem treh mestnih svetnikov SMC. Slednja je na prejšnjih volitvah dosegla šest sedežev v mestnem svetu, kar pomeni, da je zdaj izgubila tri, a je vseeno zadovoljna, saj je Arsenovič nastopil kot županski kandidat SMC in tako dosegel največje število glasov med skupno 18 županskimi kandidati.
Podobno lahko Franc Kangler računa na podporo SDS, saj je ta podprla njegovo župansko kandidaturo. Na današnjih volitvah je ta pridobila tri mestne svetnike, medtem ko je bila doslej v mariborskem mestnem svetu zastopana s štirimi mestnimi svetniki.
Lista Franca Kanglerja - Nova ljudska stranka Slovenije (NLS) je imela doslej štiri mestne svetnike, po novem jih bo imela deset.
Na volitvah pred štirimi leti je Lista župana Andreja Fištravca dosegla rekordnih 30 odstotkov podpore in tako dobila 17 mestnih svetnikov. S številnimi se je dosedanji župan medtem že razšel in tako jih je v zadnjem obdobju imel le še devet. Še vedno je bil Fištravčev tabor na čelu s podžupanom Sašo Pelkom najmočnejša skupina v mestnem svetu, medtem ko bo v prihodnjih štirih letih imel le še tri mestne svetnike.
Fištravca ne bo tudi v svetu
Fištravec, ki se po šestih letih poslavlja z županskega položaja, je bil na listi za mestni svet na zadnjem mestu, zato ne bo sedel niti v mestnem svetu, razen če je dobil dovolj preferenčnih glasov.
Uspeh je zabeležila Lista kolesarjev in pešcev, ki je povečala število svojih glasov v mestnem svetu z enega na tri. Listi za pravičnost in razvoj (LPR) in SD ostajata po dva sedeža, medtem ko bo dve mesti zasedla še novinka Levica. Gasilci Maribora, NSi, DeSUS, Lista mladih. Povezujemo, Stranka mladih - Zeleni Slovenije in Lista Melite Petelin bodo imeli po enega mestnega svetnika.
Veliko bo novih obrazov. Zagotovo med mestnimi svetniki ne bo več nekdanjega direktorja UKC Maribor Gregorja Pivca (SDS), nekdanjega državnega sekretarja Andreja Špenge (SMC), radijskega voditelja Saše Pappa (nazadnje v Klubu samostojnih svetnikov) in nekdanjega županskega kandidata SD Metoda Dolinška, saj se niso odločili za ponovno kandidaturo.
Medtem ko se je lokalnih volitev v Mestni občini Maribor pred štirimi leti udeležilo 38 odstotkov volilnih upravičencev, jih je danes odšla na volišča polovica.





