Stanovanje obnovila z društvenim denarjem: Gasilsko društvo toži bivšo predsednico

Igor Selan Igor Selan
10.01.2019 18:00

Nekdanja predsednica PGD Kamnica in aktualna svetnica KS Kamnica Karmen Obrul naj bi oškodovala PGD Kamnica in društveno stanovanje obnovila z društvenim denarjem namesto s svojim.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
PGD Kamnica je zoper svojo bivšo predsednico Karmen Obrul vložilo tožbo za izselitev iz društvenega stanovanja. 
Andrej Petelinšek

Bivša mariborska mestna svetnica iz Neodvisne liste gasilcev in aktualna svetnica krajevne skupnosti Kamnica Karmen Obrul se je znašla v težavah. Kot smo izvedeli, je Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Kamnica, katerega predsednica je bila med letoma 2014 in 2017, zoper njo vložilo tožbo, s katero jo želi izseliti iz društvenega stanovanja v prostorih PGD v Kamnici, ob tem pa so zoper njo vložili tudi ovadbo zaradi ponarejanja listin. Po naših informacijah PGD Kamnica Obrulovi očita, da je najemno pogodbo za stanovanje sklenila kar sama s sabo, stanovanje, ki je bilo potrebno prenove, pa obnovila z društvenim denarjem, čeprav naj bi ga v skladu s pogodbo o obnovi - tudi to naj bi sklenila sama s sabo - obnovila s svojimi sredstvi. Stanovanje, veliko 80 kvadratnih metrov v središču Kamnice, je bilo po naših informacijah res nujno potrebno obnove, a naj bi Obrulova prav zato, ker bi morala stanovanje obnoviti s svojim denarjem, zanj plačevala le simbolično najemnino, 50 evrov mesečno.


V PGD Kamnica uradno zadeve niso želeli komentirati, so pa potrdili, da so zoper Obrulovo sprožili vse potrebne postopke. Obrulova je obstoj tožb zoper njo zanikala: "Kolikor mi je znano, je vložena le izselitvena tožba, zoper katero pa sem se pritožila. Izseliti bi se morala do konca septembra lani, dali so mi trimesečni odpovedni rok, pri čemer so mi očitali, da ne plačujem najemnine. A to ne drži, v pogodbi je napisano, da se ta odračunava od vloženih sredstev v stanovanje, teh pa je bilo za 18 tisoč evrov. Prav zato sem zoper štiri osebe vložila civilno tožbo, ker so me obtožili, da sem kradla. Čeprav sem vse dokazala z računi, so po štirih letih ugotovili, da je šlo za neupravičene nakupe."


A naši viri v PGD Kamnica so obstoj tožb zoper Obrulovo potrdili. Ob tem so jo prav zaradi omenjenih dogodkov leta 2017 razrešili tudi z mesta predsednice društva.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta