Širitev toplovodnega omrežja v centru Maribora: Kdaj načrtujejo priklope novih uporabnikov?

Igor Selan Igor Selan
28.05.2026 06:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Prva faza je predvidena še letos, ko bodo zgradili povezavo od rondoja pri Narodnem domu do Ulice slovenske osamosvojitve ter ulic Ob jarku, heroja Bračiča in Vita Kraigherja.
Prva faza je predvidena še letos, ko bodo zgradili povezavo od rondoja pri Narodnem domu do Ulice slovenske osamosvojitve ter ulic Ob jarku, heroja Bračiča in Vita Kraigherja.
Andrej Petelinšek
V nadaljevanju preberite:

- Mariborska občina načrtuje dvomilijonsko investicijo v nov toplovod, ki bo povezal središče mesta in prihodnjo kotlovnico na lesno biomaso, ki bi stala pet milijonov evrov. 

- Kdaj se začneta posamezni fazi gradnje in katere ulice bodo zajete.
- Kateri večji objekti bodo med prvimi priključeni na nov sistem.
- Kako bo nova povezava omogočala preusmerjanje toplote ob izpadih.
- Kakšno vlogo bo imela nova kotlovnica na lesno biomaso v Plinarniški ulici.
- Koliko obnovljivih virov bo po novem prispevalo k ogrevanju mesta.
- Zakaj občina pričakuje tudi boljšo kakovost zraka v središču Maribora.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta