
Na Grajskem trgu v Mariboru bo v soboto, 11. maja, med 10. in 13. uro potekal prvi Festival solat. Na "solatni ulici" v središču mesta se bodo odvijali predstavitve, pogovori in delavnice, solatni mojstri pa bodo v živo pripravili najbolj slastne solate. Tržnica bo ponujala izdelke oljarjev in kisarjev, pridelovalcev solat, vrtnin, semen in drugih živil, ki jih lahko dodamo v solato. Odlične solate bo mogoče pokušati pri stojnici Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Maribor, manjkala ne bo niti urbana mobilna kuhinja.
V sklopu dogodka bo ob 10.15 Helena Cvikl ob pogovoru z moderatorjem podrobneje predstavila Slovenijo - evropsko gastronomsko regijo 2021, ob 11. uri bosta sledila pogovor in predstavitev užitnih divjih rastlin z dr. Katjo Rebolj, ob 12. uri pa bo Simona Trčak Zdolšek predstavila Urbani eko vrt, projekt, ki je zaživel v sklopu Evropske prestolnice kulture 2012 in uspešno opravlja svoje poslanstvo še danes. Ideja za Festival solat je nastala v sodelovanju Zavoda za turizem Maribor - Pohorje (ZTMP) in Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Maribor (VSGT Maribor) v sklopu projekta Evropska gastronomska regija 2021.





