
V Mariboru so že včeraj koncentracije prašnih delcev presegle mejno vrednost 50 mikrogramov na kubični meter, danes so vrednosti še višje. Na Agenciji RS za okolje pa podobno onesnaženost zraka napovedujejo tudi za jutri, in sicer po celi Sloveniji. Kljub jasnemu vremenu je še vedno čas kurilne sezone, ker ni dovolj vetra, ki bi redčil koncentracije onesnaževal, pa onesnažila zastajajo nad naselji.
Gre za zmerno stopnjo onesnaženosti zunanjega zraka, pri katerih nacionalni inštitut za javno zdravje svetuje, naj odrasli in otroci z boleznimi pljuč ter odrasli z boleznimi srca, ki občutijo simptome, razmislijo o zmanjšanju fizičnih aktivnosti, še zlasti na prostem.





