Ob tekmovanju tudi druženje

Zmago Gomzi Zmago Gomzi
04.01.2019 18:18

Maribor bodo na igrah v Lake Placidu zastopali hokejisti in alpski smučarji.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

Prihodnji ponedeljek se bodo v ameriškem Lake Placidu začele zimske mednarodne igre šolarjev, na katerih nastopajo športniki osnovnih šol iz vseh krajev in koncev sveta. Mariborski šolarji bodo na objektih olimpijskih iger leta 1980 tekmovali v alpskem smučanju in hokeju. Odprava šteje 17 športnikov, v njej pa so še trije trenerji in vodja. Prek luže bodo odpotovali v ponedeljek zjutraj. "Verjamem, da bodo šolarji uživali na tekmovališčih in tudi zunaj njih. Tekmovalnosti jim ne manjka, saj so je vsi vajeni, prepričan pa sem tudi, da bodo stkali nova poznanstva in prijateljstva med vrstniki z domala vsega sveta. Če se bomo domov vrnili s še kakšno kolajno, bomo toliko bolj zadovoljni," je povedal Iztok Kvas, podpredsednik Športne zveze Maribor in vodja odprave.
V alpskem smučanju bodo Maribor zastopali trije člani SK Branik, njihov vodja je Domen Jaunik. "Tekmovali bodo v veleslalomu, paralelnem slalomu in smučarskem krosu. Vsi trije so dobro pripravljeni na izziv. Od njih pričakujem dobre vožnje in kakšno uvrstitev na stopničke, "je pojasnil Jaunik. Žana Tancer največ pričakuje od paralelnega slaloma. "Prvič bom nastopila na tovrstnem tekmovanju in zelo se ga veselim. Prav tako tudi spoznavanja vrstnikov iz drugih držav. Tekmovanje na olimpijskih smučiščih bo posebno doživetje. Morda mi uspe uvrstitev na stopničke," je bila optimistična učenka OŠ Ludvika Pliberška.


Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta