
Podjetje Margento je svečano odprlo nove prostore v Turnerjevi ulici 17 v Mariboru. Visokotehnološko podjetje, ki se med drugim ukvarja z mobilnimi transakcijami, procesnimi centri za finančne transakcije preko mobilnih telefonov, platformami za pametna mesta in ticketing sistemi za potniški promet, je sicer v Mariboru že vse od leta 2007, trenutno pa zaposluje že več kot 70 ljudi. "Od tega jih več kot 50 dela pri razvoju - programerji, sistemski inženirji, arhitekti ..., celoten razvoj namreč vodimo iz Maribora, trenutno pa imamo projekte v več kot dvanajstih državah po vsem svetu," je povedal direktor Žiga Schmidt.
"Vesel sem, da ste prepoznali, da je Maribor mesto priložnosti, mesto pametnih ljudi"


Igor Selan





