Nove nadstrešnice na 21 mariborskih avtobusnih postajališčih

Igor Selan Igor Selan
03.01.2019 15:04
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Novo nadstrešnico bo dobilo tudi avtobusno postajališče pri Pobreškem pokopališču
Igor Napast

Uporabnikom mestnih avtobusov se v kratkem obeta razveseljiva novost. Mestna občina Maribor je namreč nedavno z javnim naročilom izbrala izvajalca, ki bo na 17 avtobusnih postajališčih postavil nove nadstrešnice, na štirih pa zamenjal stare z novimi. To je sicer le kaplja v morje, v Mariboru je namreč skupno kar 390 avtobusnih postajališč, od tega jih je zdaj z nadstrešnicami opremljenih 270.


Kot so sporočili z občine, bo nove nadstrešnice postavilo podjetje KOVINc, d.o.o., občina pa bo zanje namenila 147 tisoč evrov, pri čemer bo 80 odstotkov sofinancirala EU v sklopu projektov Trajnostne urbane strategije. V Mariboru so sicer avtobusne nadstrešnice enotne, trislojne, s klopmi in koši, vitrinami za avtobusne informacije in imeni postajališč.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta