
Uporabnikom mestnih avtobusov se v kratkem obeta razveseljiva novost. Mestna občina Maribor je namreč nedavno z javnim naročilom izbrala izvajalca, ki bo na 17 avtobusnih postajališčih postavil nove nadstrešnice, na štirih pa zamenjal stare z novimi. To je sicer le kaplja v morje, v Mariboru je namreč skupno kar 390 avtobusnih postajališč, od tega jih je zdaj z nadstrešnicami opremljenih 270.
Kot so sporočili z občine, bo nove nadstrešnice postavilo podjetje KOVINc, d.o.o., občina pa bo zanje namenila 147 tisoč evrov, pri čemer bo 80 odstotkov sofinancirala EU v sklopu projektov Trajnostne urbane strategije. V Mariboru so sicer avtobusne nadstrešnice enotne, trislojne, s klopmi in koši, vitrinami za avtobusne informacije in imeni postajališč.
Igor Selan






