(MESTNI SVET) Kangler in Pelko kritična do župana Arsenoviča

Igor Selan Igor Selan
11.02.2019 19:46

Čeprav na tokratni seji mestnega sveta vsebinskih točk praktično ni bilo, se je zaiskrilo pri imenovanju nadzornega odbora občine.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Najbolj kritični do izbora članov nadzornega odbora so bili v Kanglerjevi NLS.
Igor Napast

Imenovanje novega nadzornega odbora občine je v mestnem svetu sprožilo burno razpravo. Izbor sedmerice, ki bo nadzirala upravljanje občinskega premoženja, namenskost in smotrnost porabe sredstev mestnega proračuna ter finančno poslovanje uporabnikov proračunskih sredstev, so problematizirali predvsem v NLS Franca Kanglerja. "Ne samo, da bi morali odbor izglasovati najkasneje v 45 dneh od konstitutivne seje mestnega sveta, česar niste, problematično je predvsem, da ste povozili vse opozicijske predloge za nadzornika. In to kljub temu, da smo na volitvah prejeli dobro četrtino vseh glasov. To ni demokratično, to ni pravično, to je pobalinsko. Kdo je v zadnjih 20 letih tako globoko povozil demokracijo, kot ste jo vi, župan," je Saša Arsenoviča spraševal Kangler.

Boris Železnik in Saša Arsenovič
Igor Napast

​Auer o tem, zakaj je Kanglerja odneslo ljudstvo

A ne Kangler ne Saša Pelko iz Liste župana Andreja Fištravca se nista pustila prepričati: "Ko vpišeš imena nadzornikov v google, je vse jasno. Poleg predsednika, ki je javno podprl sedanjega župana v predvolilni kampanji, je med nadzorniki še en podpornik Arsenoviča, dva sta iz SD, en iz Liste Melite Petelin, en pa iz LPR. Šest od sedmih kandidatov je torej povezanih s koalicijo, zdi se mi, da gre za deljenje političnega plena, da nekdo ne želi resničnega nadzora," je menil Pelko.

Saša Pelko in Miha Recek
Igor Napast
Matej Žmavc, Alenka Iskra in Milan Mikl
Igor Napast
Igor Napast

Kaj je z zakonom o Pohorju?

V okviru vprašanj in pobud svetnikov je Saša Pelko poudaril, da je Pohorje vitalnega pomena za mesto, zato je zanj potrebna celovita rešitev. "Lani je bila aktualna tema zakon o Pohorju, ki so ga podprli vsi mariborski poslanci, bi pa morala biti občina tista, ki bi projekt koordinirala. V kateri fazi je torej projekt zakona, katere občina zajema in koliko denarja predvideva," je zanimalo Pelka.

Saša Arsenovič, Viljem Pozeb in Vlado Šega
Igor Napast
Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta