
Imenovanje novega nadzornega odbora občine je v mestnem svetu sprožilo burno razpravo. Izbor sedmerice, ki bo nadzirala upravljanje občinskega premoženja, namenskost in smotrnost porabe sredstev mestnega proračuna ter finančno poslovanje uporabnikov proračunskih sredstev, so problematizirali predvsem v NLS Franca Kanglerja. "Ne samo, da bi morali odbor izglasovati najkasneje v 45 dneh od konstitutivne seje mestnega sveta, česar niste, problematično je predvsem, da ste povozili vse opozicijske predloge za nadzornika. In to kljub temu, da smo na volitvah prejeli dobro četrtino vseh glasov. To ni demokratično, to ni pravično, to je pobalinsko. Kdo je v zadnjih 20 letih tako globoko povozil demokracijo, kot ste jo vi, župan," je Saša Arsenoviča spraševal Kangler.
"To ni demokratično, to ni pravično, to je pobalinsko"

Auer o tem, zakaj je Kanglerja odneslo ljudstvo
A ne Kangler ne Saša Pelko iz Liste župana Andreja Fištravca se nista pustila prepričati: "Ko vpišeš imena nadzornikov v google, je vse jasno. Poleg predsednika, ki je javno podprl sedanjega župana v predvolilni kampanji, je med nadzorniki še en podpornik Arsenoviča, dva sta iz SD, en iz Liste Melite Petelin, en pa iz LPR. Šest od sedmih kandidatov je torej povezanih s koalicijo, zdi se mi, da gre za deljenje političnega plena, da nekdo ne želi resničnega nadzora," je menil Pelko.



Kaj je z zakonom o Pohorju?
V okviru vprašanj in pobud svetnikov je Saša Pelko poudaril, da je Pohorje vitalnega pomena za mesto, zato je zanj potrebna celovita rešitev. "Lani je bila aktualna tema zakon o Pohorju, ki so ga podprli vsi mariborski poslanci, bi pa morala biti občina tista, ki bi projekt koordinirala. V kateri fazi je torej projekt zakona, katere občina zajema in koliko denarja predvideva," je zanimalo Pelka.

Sprememba občinskih meja
Mestni svetniki so potrdili tudi manjšo spremembo občinskih meja. Geodetska uprava je namreč občinam priporočila, da bi meje potekale glede na meje parcel v zemljiškem katastru, kar do zdaj ni bila praksa. Dogajalo se je celo, da so meje ponekod potekale preko dvorišč ali gospodarskih poslopij, kar je lastnikom povzročilo nemalo težav. Zaradi spremembe meja se sicer v nobeni od občin ni spremenilo število prebivalcev, prav tako se niso spremenili njihovi naslovi.
Igor Selan





