
Mariborska razvojna agencija (MRA), ki med drugim pomaga malim in srednje velikim podjetjem pri mednarodnem poslovnem sodelovanju, inovacijah, prenosu znanj in tehnologij ter sodelovanju v programih EU, ostaja brez direktorja. Mihael Leskovar, ki je vodenje agencije, ta je v stoodstotni lasti mariborske občine, prevzel sredi lanskega januarja, je namreč nepreklicno odstopil. "Odstopam izključno iz osebnih razlogov, čas je za nove izzive na drugih področjih," nam je povedal. Leskovar bo agencijo, v želji zagotoviti njeno nemoteno in učinkovito delovanje, vodil še nadaljnje tri mesece, do konca odpovednega roka.
Kot smo izvedeli neuradno, naj bi bil sicer župan Saša Arsenovič z delom Leskovarja zadovoljen, zato naj bi ga skušal prepričati, da na vrhu MRA ostane še naprej. Tudi Leskovar je zanikal kakršnakoli nasprotja z vodstvom mariborske občine in sodelovanje ocenil kot konstruktivno.
Če si Leskovar ne bo premislil, bo svet zavoda objavil razpis za novega direktorja. Kdaj se bo svet sestal, za zdaj ni znano.
Igor Selan





