Manjše razočaranje, a puška še ni v koruzi

Jana Juvan
18.11.2018 22:31

V štabu Franca Kanglerja je sicer nekaj razočaranja, a računajo, da bo v drugem krogu prepričal več ljudi kot Arsenovič

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
V SDS z rezultatom sicer prešerno razpoloženega Franca Kanglerja niso zadovoljni.
Sašo Bizjak

Malo po zaprtju volišč je bilo v volilnem štabu Franc Kanglerja precej prešerno, še posebno, ko mu je prvi delni izid kazal kar 44-odstotno podporo: "Sem optimističen, čeprav si seveda ne delam utvar, da bi lahko zmagal že v prvem krogu. Zaenkrat sem zelo zadovoljen." Da je njegovo predvidevanje pravilno, se je izkazalo kaj kmalu, že po tretjini preštetih glasov se je namreč tehtnica nagnila v prid njegovega glavnega protikandidata Saše Arsenoviča.
Temu primerno se je spremenilo tudi vzdušje v štabu, čeprav večjega razočaranja vseeno ni bilo zaznati. "Eni so pričakovali Kanglerjevo zmago v prvem krogu, vendar sem sama predvidevala tak rezultat, resnici na ljubo sicer malo obrnjen. Očitno so Mariborčani vseeno spoznali, kljub temu da so Kanglerja tako rekoč izgnali iz mestne hiše, da je vseeno bil dober župan, ki je kar nekaj naredil za mesto, in so mu napako z radarji ali pozabili ali oprostili. Glede na to, kakšnega župana smo imeli zadnjih šest let, to sicer ne preseneča," je povedala ena najvidnejših Kanglerjevih podpornic, bivša novinarka Radia Maribor Breda Čepe.


V drugem krogu mu bo lažje

Da bo Kanglerju v drugem krogu morda celo lažje, kot je bilo v prvem delu kampanje, je razmišljala Čepetova: "Soočenja bodo drugačna, bolj vsebinska, več se bo dalo povedati, in tu se mi zdi, da Arsenovič ni doma. Manjka mu izkušenj in politične kilometrine." Smer naslednjih dveh tednov je nekoliko natančneje napovedal Mikl: "Ne verjamem, da je lahko nekdo, ki ima 80 zaposlenih, še župan drugega največjega mesta. Prepričan sem, da bo to ena od tem, ki bo marsikoga prepričala, da v drugem krogu glas nameni nam."

V SDS z rezultatom sicer prešerno razpoloženega Franca Kanglerja niso zadovoljni.
Sašo Bizjak

Obetajo si podporo NSi

Bolj zadržan je bil Kangler: "Za drugi krog ne pripravljamo nič posebnega. Že v prvem krogu smo se v glavnem soočali samo štirje kandidati, na trenutke smo bili nekateri tudi precej na hece, ampak v politiki ni zamer, preteklost je treba pustiti za sabo in gledati samo v prihodnost." Na vprašanje, čigavo podporo si še obeta v drugem krogu, pa Kangler odgovarja: "Kdorkoli jo bo dal, je bom vesel. Pred nami sta naporna dva tedna, opravil bom razgovore z različnimi strankami, kako se bodo odločili, pa je drugo vprašanje."
Da si obetajo vsaj podpore Nove Slovenije, pa je povedal Ivan Celcer iz SDS, ki je Kanglerja podprla že v prvem krogu: "S trenutnim rezultatom nismo zadovoljni, upam, da se bo do konca štetja rezultat še kaj popravil. Sicer pa se bomo morali v drugem krogu bolj angažirati."

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta