
Kljub temu, da so Lampiončki v svoji dolgoletni tradiciji potekali že v vseh vremenskih pogojih, so se organizatorji odločili, da zaradi slabe vremenske napovedi letošnji "praznik" mariborskih študentov prestavijo za teden dni. Tradicionalna študentska prireditev tako ne bo 14. maja, kot je bilo predvideno, ampak v torek, 21. maja.
"Kot vsako leto želimo študentom in ostalim obiskovalcem zagotoviti kakovostno prireditev, s tem namenom smo se odločili, da letošnje Lampiončke zamaknemo za teden dni. Pomembno je, da na dogodku uživajo vsi obiskovalci, izvajalci in tisti, ki Lampiončke pripravljamo. Študentom želimo lepo preživet dan, ki ga naj izkoristijo za odmor od študijskih obveznosti pred ključnim obdobjem na fakultetah. Hkrati pa pozivamo mlade, da skrbijo za okolje, sproti odlagajo smeti v zato namenjena mesta ter po končani prireditvi spoštujejo prebivalce mesta in mirno odidejo domov," je sporočil Žiga Pirš, predsednik Študentske organizacije Univerze v Mariboru.






