Inšpektorji zasegli kebabe iz mariborskih lokalov

Andreja Kutin Lednik
12.02.2019 13:10

Danes inšpektorji uprave za varno hrano odrejajo umik kebabov dobavitelja Alebon.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

"Pred kako uro so bili tukaj inšpektorji in odpeljali bodo kebab, ki nam ga dobavlja Alebon. Tako smo sedaj brez govejega kebaba," pove Sufaj Pertarin iz okrepčevalnice Europa na Partizanski cesti. Gre za podjetje, ki je 11. februarja sestavilo distribucijsko listo prejemnikov, pri katerih inšpektorji odrejajo umik kebabov. Umik za to serijo kebabov so odredili poljski organi nadzora. Gre za skupno količino 11.975 kilogramov kebaba, ki je bila posredovana 41 prejemnikom v Sloveniji, pa tudi prejemnikom na Hrvaškem in Madžarskem. Uradnega obvestila poljskih organov o vzroku razširjenega umika uprava za varno hrano še ni prejela, so pa slovenske analize prav v vzorcih kebabov tega dobavitelja pokazale prisotnost zdravila Ketoprofen. Gre za nesteroidno protivnetno zdravilo, ki se razgradi v 24 urah po zaužitju. To pomeni, da so bile živali zdravljene tik pred zakolom, kar je prepovedano.


Prav tako so inšpektorji uprave za varno hrano v izdelkih, ki jih je v Slovenijo uvozilo podjetje Alebon, potrdili prisotnost salmonele. Proizvajalec spornih kebabov je poljsko podjetje Efes Pol Fedai Simsek.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta