(FOTO) Tako so v Kungoti praznovali občinski praznik in 50 let NK Kungota

Mi. Da.
08.06.2026 15:13

Slavnostna akademija s podelitvijo priznanj najzaslužnejšim občanom in športnikom je minila v duhu športa in glasbe, vikend pa je kronala velika veselica ob visokem jubileju lokalnih nogometašev.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Občina je za veselico moči združila s člani NK Kungota, ki so ob obeležitvi okroglih 50 let kluba žoge zamenjali za pladnje.
Marko Knehtl

Letošnje praznovanje občinskega praznika Občine Kungota se je uradno pričelo s petkovo slavnostno akademijo v telovadnici tamkajšnje osnovne šole. Večer, ki ga je suvereno in s poudarjenim športnim pridihom povezoval znan televizijski voditelj Saša Jerkovič, je bil posvečen najzaslužnejšim posameznikom in društvom. Za čudovito glasbeno kuliso slavnostnega dogodka je poskrbela pevka Eva Boto.

Tamara Šnofl, županja občine Kungota.
Marko Knehtl

V osrednjem delu prireditve sta županja Tamara Šnofl in podžupan Rudi Matjašič podelila najvišja občinska priznanja. Zlati grb Občine Kungota sta letos prejela dva velika kolektiva z visokima jubilejema: Nogometni klub Kungota ob svoji 50-letnici in Društvo upokojencev Zgornja Kungota ob 75-letnici. Posebna Županjina priznanja za izjemen doprinos k življenju, dobrodelnosti in razvoju lokalne skupnosti pa so prejeli Rudolf Matjašič, prostovoljka Franja Rifl, Jožica Garmut za svoj kulinarično-družabni prispevek, Tomaž Dobaj za dolgoletno društveno dejavnost ter Pika Radmilovič kot gonilna sila uspešnega turističnega projekta Vinotour.

Ker je bil večer izrazito športno obarvan, so podelili tudi priznanja najboljšim športnikom. Priznanja za športne dosežke so prejeli Erika Želj, Rok Strelec, Andraž Pungartnik, Rok Halič, Jonas Kovačič ter Badminton klub Kungota in Kegljaška sekcija DU Zgornja Kungota. Naziv perspektivnega športnika je šel v roke Žanu Magdiču, pokal za vrhunske športne dosežke je prejel Tristan Vukotić, najboljša športna ekipa je postala Veteranska sekcija NK Kungota, prestižni naziv Športnik leta Občine Kungota pa si je prislužil Mark Koroša.

Praznično dogajanje se je iz dvorane nato nato dan kasneje preselilo na prosto. V soboto, 6. junija 2026, je namreč na parkirišču pri podjetju AJM v Spodnji Kungoti potekala velika zabava. Občina je moči združila z domačimi nogometaši, ki so ob obeležitvi okroglih 50 let kluba žoge zamenjali za pladnje in poskrbeli za pogostitev obiskovalcev. Zabavo, ki je trajalo pozno v noč, so sooblikovali domača Kungoška Pleh Muzika, skupina BePop, Gorenjski kvintet ter energična Tanja Žagar z bendom.

Bepop.
Marko Knehtl
Marko Knehtl
Marko Knehtl
Tanja Žagar.
Marko Knehtl
Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta