Danes spet o Magdalenskem parku

MBK
11.02.2019 20:08

Danes ob 18. uri bodo v Infopeki nadaljevali razpravo o revitalizaciji Magdalenskega parka.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

Ta teden bodo naslednji zbori samoorganiziranih četrtnih in krajevnih skupnosti (SČS in SKS): v torek v Magdaleni (Infopeka, Ob železnici 8) in Radvanju (MČ, Lackova 43), v sredo na Taboru (MČ, Metelkova 63) in Pobrežju (MČ, Kosovelova 11), v četrtek pa še na Studencih (MČ, Erjavčeva 43) ter v Center in Ivana Cankarja (ZPM, Razlagova 16). Vsi zbori se začnejo ob 18. uri.


V Iniciativi Mestni zbor opozarjajo posebej na zbor ŠČS Magdalena, na katerem bodo torej danes ob 18. uri nadaljevali razpravo o revitalizaciji Magdalenskega parka. Na preteklem je ob predstavitvi projekta prenove parka ostalo veliko vprašanj neodgovorjenih, zato so tokrat medse povabili še odgovornega projektanta izvennivojskega križanja Ljubljanske ulice in železniške proge, zdajšnjega podžupana Sama Petra Medveda, njegovega naslednika v projektu, predstavnika Zavoda za varstvo kulturne dediščine, odgovorno za parke pri Snagi in arboristko, ki je ocenila stanje parka. Približno šestdeset krajank in krajanov, ki so se zbrali pred štirinajstimi dnevi, si je bilo edinih, da je park namenjen tam živečim, da zato hočejo eksaktne odgovore na vprašanja, ki se jim zastavljajo ob posegih vanj, in da je njihovo mnenje o tem upoštevano.  

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta