Zagrebčanka je prijavila pretep v otroškem parku, a je ob klicu na policijo doživela šok

A.B.
26.06.2026 14:45

Ko je na pomoč poklicala policijo, je namesto takojšnjega ukrepanja prejela vprašanje, ki je sprožilo burno javno razpravo o varnosti.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Občani opozarjajo, da vsi dobro vedo, v katerih parkih se zbirajo problematične skupine, a nihče ne ukrepa. Fotografija je simbolična. 
Profimedia

Pretep dveh oseb v otroškem parku v samem središču Zagreba je močno razburil javnost. Dogodek se je zgodil sredi belega dne, ko so se na igralih igrali otroci. Ena od obiskovalk parka je opazila, da sta vpletena vidno pijana in pod vplivom drog, zato je nemudoma poklicala policijo, poroča Večernji list.

Svojo izkušnjo je Zagrebčanka delila na spletnem forumu Reddit, kjer je njena objava sprožila plaz odzivov. Kot je pojasnila, je dežurnemu policistu povedala, da bi morale patrulje pogosteje obiskovati parke v središču mesta. Obiskovalci namreč redno opažajo odvržene igle, razbite steklenice in skupine pijanih ter drogiranih posameznikov. V pogovoru je poudarila, da se takšne nevarne situacije dogajajo prepogosto. Policist ji je na to odrezavo odgovoril: "Gospa, ali sploh veste, koliko parkov imamo v mestu?"

Takšen odziv je žensko šokiral. Prepričana je, da bi morali ljudje tovrstne dogodke vztrajno prijavljati in ne zgolj obračati glave. Njena zgodba je odprla široko razpravo o varnosti v hrvaški prestolnici in prisotnosti organov pregona na ulicah. Številni meščani so v komentarjih pritrdili, da policistov na ulicah in v soseskah skorajda ne vidijo več. Nekateri so izpostavili, da peš patrulje, ki so včasih ljudem vlivale občutek varnosti, danes sploh ne obstajajo več.

V Zagrebu ustavili prestižni BMW z lažnimi tablicami in ugotovili, da je bil ukraden v Sloveniji

Kronično pomanjkanje kadra in prazne obljube

Kljub ogorčenju so se našli tudi tisti, ki so stopili v bran policiji. Opozorili so na velik sistemski problem, s katerim se soočajo organi pregona. Policisti imajo namreč v Zagrebu polne roke dela od prve minute izmene do konca dneva. Dela imajo preveč, ljudi pa premalo. Nekdanji policisti v soseskah, ki so poznali prebivalce in skrbeli za red, so danes prava redkost prav zaradi hudega pomanjkanja kadra.

Zgodba iz parka pa ima še en zaskrbljujoč zaključek. Avtorica objave je kasneje razkrila pogovor s sosedo, ki živi neposredno nasproti parka. Ta ji je zaupala, da policijska patrulja na kraj dogodka sploh ni prišla. Občani opozarjajo, da vsi dobro vedo, v katerih parkih se zbirajo problematične skupine, a nihče ne ukrepa. Prepričani so, da bi že občasna prisotnost policije situacijo popolnoma spremenila in zagotovila mirnejše okolje za otroke.

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

povezani prispevki

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta