
Splitski policisti so uspešno zaključili kriminalistično preiskavo nasilnega dogodka, ki se je zgodil pred nočnim klubom v Splitu. Kazensko so ovadili in priprli štiri mlade hrvaške državljane, ki so sodelovali v pretepu in ropu.
Dogodek se je odvil 20. junija v zgodnjih jutranjih urah, med drugo in tretjo uro zjutraj. Osumljenci, med katerimi so dvajsetletnik, devetnajstletnik in dva mladoletnika, rojena leta 2009, so pristopili do dveh oseb pred splitskim nočnim klubom. Enemu od njiju so vzeli sončna očala. Ko je oškodovanec zahteval, naj mu očala vrnejo, so osumljenci oba fizično napadli, poroča Slobodna Dalmacija.
V pretepu je ena oseba utrpela hude telesne poškodbe, natančneje poškodbo nosu, medtem ko jo je druga odnesla z lažjimi poškodbami. Predstavniki policije so ob tem poudarili: "Ugotovili smo obstoj utemeljenega suma, da so osumljenci skupaj in dogovorno storili kazniva dejanja sodelovanja v pretepu, nasilniškega obnašanja in ropa."
Nasilje se je nadaljevalo tudi v sosednjem mestu
Preiskovalci so med nadaljnjim zbiranjem obvestil ugotovili, da to ni bil edini nasilni izpad tiste noči. Najstarejšega, dvajsetletnega osumljenca, sumijo, da je le nekaj ur kasneje, okoli pete ure zjutraj, v kraju Kaštel Sućurac napadel še eno osebo. Tudi tej žrtvi je povzročil hude telesne poškodbe.
Policisti so vse štiri osumljence po končani preiskavi 22. junija skupaj s kazensko ovadbo predali pripornemu nadzorniku. Pristojni organi zdaj vodijo nadaljnje pravne postopke zoper obtoženo četverico, ki bo morala odgovarjati za svoja dejanja.










