Veterani vojne za Slovenijo jutri na Piramido. Kaj bodo storili?

Be. B.
24.06.2026 10:13

Ob dnevu državnosti in v počastitev 35. obletnice samostojnosti Slovenije bo na mariborskem mestnem griču Piramida zaplapolala slovenska trobojnica.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Maribor - Piramida - mesto - ilustracija - -
Sašo Bizjak

Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Maribor je dalo pobudo in tako bodo člani veteranskih organizacij jutri, 25. junija, na državni praznik ponesli zastavo na mariborski grič Piramida. Ob tem bo priložnostni pohod z začetkom ob 8. uri.

Poročali smo že, da je v okviru pobud občanov Mestni občini Maribor bila dana tudi pobuda, da bi se v okviru ureditve Piramide v prihodnje uredila stalna postavitev državnih simbolov in zastav.

In sicer je pobuda takšna, da bi bila na Piramido trajno največja slovenska zastava "po zgledu drugih ponosnih držav". Po trenutno dostopnih podatkih je največja slovenska zastava, ki je stalno izobešena na drogu, v Logatcu.

Verjetno največjo na Štajerskem pa lahko občudujemo na štajerski avtocesti pri izvozu Žalec - Vransko. Tam so leta 2020 postavili 25 metrov visok drog z zastavo velikosti približno 9 × 4,5 metra.

Mariborska občina ima s Piramido precej načrtov, tudi ponovno zasaditev vinograda in postavitev mestnega čebelnjaka. Predlog o tem, da bi tam stala tudi še največja slovenska zastava v državi, pa bodo še proučili. 

Želite dostop do Večerovih digitalnih vsebin?
Izberite digitalni paket po vaših željah in si zagotovite dostop do spletnih vsebin na vecer.com že za 1,49 €
Želim dostop

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta