Ravnatelji in ravnateljice bi lahko vedeli, da šola ni prava šola, če ne vpliva ali vsaj ne poskuša vplivati na osebno mnenje šolajočih. Šola je ideološki aparat države.
Ker sam ne preverjam, ali na šolah visijo slovenske zastave, lahko iz povedanega sklepam, da na nekaterih visijo, na nekaterih pa ne. A kakorkoli: če minister reče, da bodo to preverjali, potem po zdravi pameti to nikakor ni grožnja.





