Srbski igralec Milan Marić se v Maribor vedno rad vrača, tukaj se počuti kot doma, pravi. Šesto leto že v Drami SNG Maribor igra v predstavi To noč sem jo videl. Vmes je v Srbiji postal filmska zvezda. V pogovoru pa ni govoril le o gledališču in filmu, temveč tudi o razmerah v Srbiji. Odkrito je spregovoril o pritiskih na umetnike, svoji karieri in prepričanju, da se v državi približujejo politične spremembe.
V nadaljevanju preberite:
- Zakaj se rad vrača v Maribor in kaj mu pomeni igranje v predstavni To noč sem jo videl.
- Kako danes gleda na regionalno filmsko uspešnico Toma in zakaj je bil projekt nekaj posebnega.
- Kaj razkriva o zakulisju snemanja kultne serije Sence nad Balkanom.
- Zakaj je v Srbiji postal nezaželen v filmskih in televizijskih projektih.
- Kakšne možnosti za uspeh pripisuje študentskemu gibanju.
- Zakaj meni, da umetnost in gledališče v času družbenih kriz ne smeta molčati.
V nadaljevanju preberite:
- Zakaj se rad vrača v Maribor in kaj mu pomeni igranje v predstavni To noč sem jo videl.
- Kako danes gleda na regionalno filmsko uspešnico Toma in zakaj je bil projekt nekaj posebnega.
- Kaj razkriva o zakulisju snemanja kultne serije Sence nad Balkanom.
- Zakaj je v Srbiji postal nezaželen v filmskih in televizijskih projektih.
- Kakšne možnosti za uspeh pripisuje študentskemu gibanju.
- Zakaj meni, da umetnost in gledališče v času družbenih kriz ne smeta molčati.
Jon Knez













