(FOTO) V Mariboru izmerili več kot 50 stopinj. Kaj je še razkrila termokamera?

Aljoša Peršak Aljoša Peršak
27.06.2026 02:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Najvišje temperature so izmerili na odprtih tlakovanih in asfaltiranih površinah brez sence, kjer so temperature presegle 50 stopinj.
Najvišje temperature so izmerili na odprtih tlakovanih in asfaltiranih površinah brez sence, kjer so temperature presegle 50 stopinj.
Energap
V nadaljevanju preberite:

- Meritve so pokazale, da se asfalt in fasade na soncu segrejejo na več kot 50 stopinj Celzija, medtem ko je pod drevesnimi krošnjami lahko tudi za več kot 20 stopinj hladneje. Kaj še opozarjajo energetski svetovalci Energapa?

- Na katerih mariborskih lokacijah so opravili termografske meritve.

- Kako nastaja pojav mestnega toplotnega otoka.

- Zakaj klimatske naprave lahko dodatno segrevajo mestno okolje.

- Koliko vode lahko odraslo drevo v vročem dnevu odda v ozračje in kako s tem hladi okolico.

- Zakaj imajo največji hladilni učinek drevesa, stara med 30 in 60 leti.

- Zakaj pri načrtovanju mesta ni pomembno le število dreves, temveč tudi njihova vrsta in razporeditev.

- Kako bodo zbrani podatki pomagali pri prihodnjem načrtovanju novih drevoredov in zelenih površin v Mariboru.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta